Szydłowiec - informacje i wiadomości

Reklama


Kibicowali Vive

W czwartek 19 listopada zorganizowany został wyjazd do Kielc na mecz piłki ręcznej drużyn Vive Tauron Kielce z SPR Chrobry Głogów. W wycieczce brali udział uczniowie szkół specjalnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu.

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

W kościele w Sadku, oklaski dla Burmistrza

W Sadku z okazji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, koncelebrowano Eucharystię w intencji kolejarzy. Wzięli w niej udział przedstawiciele Samorządu Miejskiego z obecnym burmistrzem Andrzejem Jarzyńskim i radnym Tadeuszem Rutem oraz [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Potwierdzają się nasze nieoficjalne informacje: na Mazowszu wygrywa PiS, potem są PSL i PO. Radnymi...

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Kartka z wyborczego pamiętnika BYŁEJ kandydatki - cz.IV - Po wyborach

W oczekiwaniu na oficjalne wyniki tegorocznych wyborów zdążyłam już podziękować na Facebooku tym, którzy na mnie głosowali.

Oto mój wpis: "Z całego serca dziękuję za głosy oddane na moją osobę. Wprawdzie wyborów nie wygrałam, ale uzyskany wynik ma dla mnie szczególną moc. Było to dla mnie nowym doświadczeniem. Teraz czas na wyciągnięcie wniosków. Gratuluję wygranym i dziękuję kontrkandydatom i kontrkandydatkom za spokojną kampanię."

Dziś z perspektywy ponad tygodnia od zakończenia wyborów wiem, że było warto. Nie żałuję, że zdecydowałam się wystartować mimo przegranej. Właściwie myślę sobie, że słowo "przegrana" jest tu niestosowne. Nie czuję się przegraną. Zbudowałam przecież zaufanie do mnie dużej liczby osób. Stworzyłam pewien kapitał społeczny, który jeśli tylko się o to postaram będzie się powiększał. W trakcie prowadzonej kampanii spotkałam wiele osób, wysłuchałam wielu opinii, odbyłam wiele rozmów. Wszystkie te spotkania, w drzwiach, na podwórku, na korytarzu, na klatce schodowej, przy kuchennym stole, przy kawie i herbacie były i są dla mnie inspiracją w mojej dalszej działalności. Postawione znaki X przy moim nazwisku są także dla mnie zobowiązaniem do tego, bym nie rezygnowała z działalności społecznej, nie poddawała się. Parę dni temu, komuś właśnie powiedziałam, że po pierwsze: "jestem silną babą", po drugie: "mam co robić w życiu", po trzecie: "kolejne wybory za 4 lata".


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Ciekawostki wybory Rada Powiatu

Kilka ciekawostek z ostatnich wyborów do Rady Powiatu. Najwięcej głosów otrzymał Włodzimierz Górlicki, bo aż 822. Na podium znaleźliby się jeszcze Roman Woźniak 592 i Cezary Sierawski 490. Najmniej głosów [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Oficjalny komunikat dotyczący debaty kandydatów na burmistrza Szydłowca

19 listopada 2014 roku wystosowałem do kandydatów na burmistrza Szydłowca oficjalne zaproszenie do debaty pomiędzy nimi w drugiej turze wyborów samorządowych.

Na odpowiedź mieli czas do dziś. Wczoraj pozytywną odpowiedź nadesłał kandydat Andrzej Jarzyński, który przychylnie zareagował na moją propozycję i przyjął wyzwanie. Niestety dziś otrzymałem odpowiedź od kandydata Artura Ludwa, który niestety w takiej debacie nie chce wziąć udziału.

Szkoda. Po raz kolejny kandydaci na burmistrza Szydłowca nie chcą ze sobą rozmawiać, po raz kolejny nie chcą pokazać się wyborcom w bezpośredniej konfrontacji, po raz kolejny chowają się za jakimiś powodami. Niestety po raz drugi odmowa dotyczy mojej osoby. W 2010 roku do debaty nie chciał przystąpić Andrzej Jarzyński, który nie chciał rozmawiać z Włodzimierzem Górlickim za ten słynny już pozew w trybie wyborczym. Dziś to Artur Ludew nie chce rozmawiać z Andrzejem Jarzyńskim, a za powód podaje to, że ten drugi nie chciał rozmawiać w pierwszej turze. Jak to skomentować? Tym razem komentarz pozostawie czytelnikom i mieszkańcom Szydłowca.

Mnie jest po prostu szkoda, że nie udało doprowadzić się do merytorycznej rozmowy, która miała odbyć się na jasnych zasadach. Miejmy nadzieję, że za cztery lata doczekamy się takich kandydatów, którzy będą chcieli podjąć się trudu i podejmą wyzwanie.

Poniżej oficjalne stanowiska obu Panów:

Andrzej Jarzyński - "Bardzo serdecznie dziękuję za gratulacje za osiągnięty wynik w I turze wyborów samorządowych. Dziękuję również wszystkim wyborcom, którzy sprawili, że nadal mogę ubiegać się o to prestiżowe, a dla mnie zaszczytne stanowisko. Jednocześnie zachęcam wszystkich do udziału w II turze wyborów, abyśmy mogli właściwie oceniać dokonania kandydatów.
Dziękuje za złożoną propozycję, dotycząca debaty, pragnę poinformować, że z wielką przyjemnością przyjmuję propozycję złożoną przez Pana redaktora"

Artur Ludew - "Wyrażam żal, że do debaty kandydatów na Burmistrza Szydłowca nie doszło w pierwszej turze. Kandydat Andrzej Jarzyński nie zgodził się na udział w takiej dyskusji. Dzisiaj gdy wyniki wyborów potwierdzają powszechne oczekiwanie zmian, nie czas na jałowe spory. Wyborcy Naszego Miasta i Gminy dali czytelny znak, że czas na zmiany.

Przejrzystość i dostęp do informacji to jedne z priorytetów jakimi będę kierował się podczas służby mieszkańcom Miasta i Gminy Szydłowiec na stanowisku Burmistrza. Jestem do dyspozycji wszystkich Wyborców i mediów. Mam konkretny program i chętnie odpowiem na każde pytanie dotyczące przyszłości Naszego Miasta i Gminy. Proszę o zaproponowanie terminu spotkania z przedstawicielem Portalu Nasz Szydłowiec.

Wierzę, że o przyszłości Szydłowca będą decydowali ludzie, których cechuje uczciwość i skuteczność, którzy umieją słuchać i doceniać innych."


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Karatecy w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu

Zespól Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu bierze udział w IV ogólnopolskim konkursie dla [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

"Twarzą w Twarz" z kandydatami na burmistrza

„Twarzą w Twarz” to autorski program Marcina Banaszczyka,redaktora naczelnego portalu Nasz Szydłowiec. Swoją emisję w przestrzenimedialnej program rozpoczął 5 października. Gościli wnim ludzie kultury,edukacji, społeczni działacze a także kandydaci do fotela burmistrza. Ci ostatni w ostatnim czasie nie schodzą z naszych języków a

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Artur Ludew – podziękowania

Dziękuję wszystkim Wyborcom, którzy tak licznie oddali na mnie swoje głosy w wyborach samorządowych na Burmistrza Szydłowca. Dziękuję moim najbliższym i wszystkim, którzy wspierali mnie w kampanii wyborczej. Wyborcy dali [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Sterownicy chaosem

Czy chaosem da się manewrować? Platforma Obywatelska udowodniła, że tak. Naocznym dowodem tego jest działalność Państwowej Komisji Wyborczej, w której najważniejszą rolę pełni człowiek powołany jeszcze przez prezydenta Jaruzelskiego. [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Nieoficjalne wyniki wyborów do sejmiku Mazowsza. PSL zostaje w koalicji z PO?

Znamy nieoficjalne wyniki wyborów do samorządu województwa mazowieckiego, wyliczone na podstawie...

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Wyborcze konsultacje

W drugiej turze wyborów na burmistrza Szydłowca, które odbędą się 30 listopada, wybierać będziemy jednego z dwóch kandydatów. O fotel burmistrza konkurują Andrzej Jarzyński i Artur Ludew. Dziś wieczorem kandydat [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Kto korzysta z efektów projektu kluczowego?

Efekty projektu kluczowegoZakończyły się już prace budowlane i remontowe, które objęły całą zabytkową część miasta poprawiając nie tylko jego estetykę, ale także funkcjonalność. Dzięki zrealizowanemu projektowi kluczowemu spektakularną metamorfozę przeszedł szydłowiecki zamek, ratusz i hotel „Pod Dębem”. Zmiany objęły także Park Radziwiłłowski i wyspę zamkową oraz Rynek Wielki, Skwer Staromiejski i ul. Radomską. Powstał także nowy obiekt - Regionalne Centrum Biblioteczno – Multimedialne.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Petycja pomoże?! T.Orman spotkał się z A.Jarzyńskim!

12 dni temu z grupą znajomych, stałych bywalców zamkowej kawiarni "Cafe Zamek", prowadzonej przez Tomasza Ormana uruchomiliśmy internetową petycję do władz miejskich.

Pod petycją podpisywali się ludzie, którzy chcieli by Tomasz Orman znów został zarządcą zamkowej kawiarni, która została odremontowana, powiększona, w ramach zakończonego niedawno wniosku kluczowego, który zawierał m.in remont zamku szydłowieckiego w którym znajdowała się kawiarnia.

Tomasz Orman od wielu lat, kojarzony był z tamtym miejscem. Stworzył w kawiarni klimat, który jest nie do powtórzenia w innym miejscu lub przez innych ludzi. Tak uważaliśmy, ja i kilka innych osób. Liczyliśmy na 100-150 podpisów. Okazało się, że po 12 dniach mamy blisko 400 (!).

Dziś przypadkiem dowiedziałem się o spotkaniu na "szczycie". Petycja dotarła do burmistrza Jarzyńskiego (nie ukrywam, że zależało nam na tym, żeby stało się to jeszcze przed wyborami, by wymusić jakieś reakcje i obietnice przedwyborcze), który odpowiedział na głos prawie czterystu osób i zaprosił Tomasza Ormana na rozmowę do ratusza!

Oczywiście szczegółów rozmowy nie znam, bo mnie przy niej nie było. Pozwoliłem sobie jednak wykonać telefon do Tomasza Ormana, który poinformował mnie: "Chciałbym do Zamku wrócić i cieszę się ogromnie, że tak wielu ludzi też tego chce. Za co Wam wszystkim dziękuję, wszystkim którzy zainicjowali akcję podpisów pod petycją, wszystkim którzy ją podpisali. Cieszę się, że ilość tych podpisów nie umknęła burmistrzowi Jarzyńskiemu. Dostałem zapewnienie burmistrza Jarzyńskiego, że dołoży wszelkich starań, aby właśnie ta petycja, którą stworzyliście była w jakiś sposób brana pod uwagę podczas przeprowadzania przetargu na operatora zamkowych pomieszczeń. Oczywiście o żadnych szczegółach nie może być mowy, bo takich po prostu nie mogliśmy jeszcze ustalać, wszystko musi się odbyć drogą przetargu. Jeszcze raz wszystkim dziękuje za poparcie."

Ciesze się, że sprawa tak szybko doczekała się reakcji. Niezależnie od tego, kto 30 listopada wygra drugą turę liczymy na poparcie. Liczymy na poparcie radnych miejskich, aby Tomasz Orman wrócił do zamkowej kawiarni. I jak to już wcześniej było mówione w tej akcji nie chodzi o to, żeby dać komuś coś za darmo. Chcieliśmy jedynie zwrócić uwagę na człowieka, który temu miejscu oddał całe swoje serce, a i kawał życia też by się zmierzyło. Tym bardziej nasza reakcja jest uzasadniona, ponieważ już rozsiewano plotki, że przetarg będzie ustawiony i zrobiony pod operatorów spoza Szydłowca. Zareagowaliśmy, nawet jeżeli to nieprawda. Odpowiedź na naszą reakcje jest i za to dzięki dla Pana Andrzeja Jarzyńskiego. Miejmy nadzieję, że sprawa nie zostanie zapomniana.

Petycje nadal można podpisywać, kto tego nie zrobił, a wyraża taką ochotę może to zrobić TUTAJ.

Poniżej kilka zdjęć, które pozwolą Wam przypomnieć klimat tamtych dni, tego wnętrza, tamtych spotkań. Być może pozwolą Wam zrozumieć sens petycji, którą wystosowaliśmy...

ormanjarzynski4

ormanjarzynski1

ormanjarzynski2

ormanjarzynski3


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

"Przegrałem, ale czuję się zwycięzcą" - Piotr Kowalski o swojej pierwszej zawodowej walce

8 listopada w Ostrowie Wielkopolskiem szydłowiecki kick-boxer Piotr Kowalski stoczył swoją pierwszą zawodową walkę. Pojedynek z Szymonem Dwornikowskim odbył się podczas gali Guerrier Fight Night II.

Kowalski do walki przystąpił z wielkimi nadziejami i bardzo dobrze przygotowany. Niestety pomimo tego, że walka nie wygląda na jednostronną, werdyktem sędziów zdecydowanie wygrał ją przeciwnik Piotra. Ale tym może już sam zawodnik...

Jak oceniasz samą walkę?

Piotr Kowalski: Walczyło mi się bardzo dobrze, choć było trochę niezdecydowania u mnie, bo nie walczyłem półtora roku(rodzinne sprawy i pewnie gdyby nie trener Paweł Surdy, to ta przerwa trwała by dłużej), więc nie byłem pewny swojej formy. Wyeliminowałem swój największy minus czyli słabą wydolność, za co pochwalił mnie nawet stronniczy komentator, który komentował walkę. Pojedynek toczył się w dobrym tempie i myślę, że pod moje dyktando, Szymon jest zawodnikiem z innej formuły i walczył tak jak się spodziewaliśmy z trenerem, kopał same kopnięcia na korpus lub głowę, wszystko po gardzie, nie robiły te kopnięcia na mnie wrażenia, tym bardziej nie powinno być mowy o punktowaniu tych kopnięć. W szatni trener objaśnił mi co mam robić żeby to wygrać i słyszałem go dokładnie w narożniku, wszystkie podpowiedzi, mój przeciwnik miał bardzo dużą przewagę zasięgu ramion i nie mogłem sobie pozwolić na bezmyślne ataki, bo by mi "urwał głowę", zawalczyłem mądrze, bez podpalania się, konsekwentnie kopałem dużo niskich kopnięć tzw. low-kick'ów i często wyprowadzałem ciosy proste, które dochodziły do głowy Szymona.

A werdykt? Co o nim sądzisz?

Piotr Kowalski: Po ostatnim gongu wiedziałem, że to ja wygrałem, a raczej tak myślałem. Podszedłem do trenera, żeby zdjąć rękawice i zapytałem dla pewności czy wygrałem, a trener odpowiedział, że tak jednogłośnie, ale wiadomo jak to bywa na tzw. wyjazdach w walkach z gospodarzami. Ja byłem pewny swego. Usłyszałem z ust konferansjera 3:0... Podniosłem rękę w geście zwycięstwa, a on dokończył... Szymon Dwornikowski, cały świat mi się zawalił, dosłownie. Trener Paweł Surdy uspokajał mnie w ringu, bo momentalnie łzy do oczu się cisnęły, a gala była puszczana na żywo, po wejściu do szatni nie było we mnie życia, natłok telefonów, smsów od bliskcih, znajomych żebym się nie łamał, że są ze mną dalej i że są dumni z tego, że reprezentowałem nasze miasto tego wieczoru. Teraz już na chłodno patrzę na to tak, dałem dobrą walkę i z tego mogę być dumny, bo nikt mi tego nie zabierze, idę dalej i nie przejmuje się werdyktem, stać mnie na więcej.

A gala? jak ją oceniasz?

Piotr Kowalski: Moje spostrzeżenia na temat gali są bardzo pozytywne, fajna organizacja, mili ludzie, prawie pełna hala ludzi, robiło to na mnie pozytywne wrażenie.

Piotrek, jakie plany na przyszłość w takim razie?

Piotr Kowalski: Moje plany ostatnio trochę się skomplikowały, miałem jechać w grudniu do Holandii na walkę, ale jednak nie pojadę z przyczyn niezależnych ode mnie, ale myślę, że po nowym roku wróci temat Holandia i dopniemy na 100% walkę w tym kraju, która jest dla mnie bardzo ważna, bo mieszka tam moja rodzina i wielu bliskich mi ludzi, chciałbym tam zawalczyć i przy okazji spędzić z nimi trochę czasu. Dalej chcę podnosić swoje umiejętności, schodzić z wysokiej wagi, która mi trochę przeszkadza, przed walką pozbyłem się 12 kg, do dzisiaj jest już 15kg w dół, a jeszcze kilka kilo zrzucić nie zaszkodzi, wyjdzie mi to na plus

Udało nam się również zamienić kilka słów z trenerem Piotra, Pawłem Surdym z SKS KB Viktoria Szydłowiec. Oto co powiedział: "Jestem bardzo zadowolony z postawy Piotrka, zarówno podczas ciężkich przygotowań jak i podczas samej walki. Piotr miał nakreślony program treningowy, który zrealizował w 100%. Moim zdaniem jak i wielu obecnych na gali tak naprawdę to Piotrek był zwycięzcą i gdyby nie gospodarskie sędziowanie zapewne by tak było. Nasz zawodnik cały czas kontrolował przebieg walki i ani razu nie był zagrożony czego nie można powiedzieć o jego przeciwniku. Kiedy usłyszeliśmy werdykt byliśmy wszyscy bardzo zaskoczeni.W najbliższym czasie musimy wyleczyć stare kontuzje, które dokuczają Piotrkowi, a następnie bierzemy się za treningi. Mam nadzieje, że Piotrek będzie walczył co raz częściej na dużych imprezach i w końcu zobaczy go szydłowiecka publiczność na gali w Szydłowcu"

Poniżej film z walką Piotra Kowalskiego oraz kilka zdjęć nadesłanych przez zawodnika:

RETRANSMISJA WALKI PIOTRA KOWALSKIEGO (walka naszego zawodnika od14:20)

{phocagallery view=category|categoryid=310|limitstart=0|limitcount=14|imageordering=5}


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Osłabiona RASzóstka przegrała w Ostrowcu Świętkorzyskim

W ostatnią środę 19 listopada siatkarska drużyna kobiet RASzóstka udała się do Ostrowca Świętokrzyskiego na mecz w ramach Świetokrzyskiej 3 Ligi Piłki Siatkowej Kobiet, w którym przeciwnikiem była drużyna KSZO.

Nasza drużyna na wyjazdowe spotkanie udała się po pewnym zwycięstwie nad UKS 4 Kielce, ale niestety również osłabiona brakiem czterech kluczowych zawodniczek....

Jak powiedział nam trener Grzegorz Nowak, pomimo osłabienia, drużyna liczyła, że da sobie radę.

Pierwszy set to walka punkt za punkt do stanu 12:12. W tym momencie kontuzji doznała Natalia Łaski, kolejna z ważnych zawodniczek zespołu i niestety do końca spotkania musiała opuścić boisko. Błędy w każdym elemencie doprowadziły do przegranej pierwszego seta 22:25.

Pech nie opuszczał szydłowieckiej "szóstki". W drugim secie kolejne kontuzje: Kaja Kiersnowska skręciła nogę, a Karolinie Łaski odnowiła się kontuzja...szpital w drużynie gotowy. Mimo wszystko dziewczyny zacisnęły zęby i walczyły do końca. Niestety dwa kolejne sety również przegrane, obydwa w stosunku 20:25, a cały mecz kończy się zwycięstwem drużyny KSZO Ostrowiec 0:3.

Kolejny mecz w piątek 28 listopada w Szydłowcu. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Rej Jędrzejów. Początek spotkania o godzinie 17.30. Będziemy Wam jeszcze przypominać :)

Skład: Aleksandra Lis - Jedynak, Monika Łożyńska, Kaja Kiersnowska, Natalia Łaski, Karolina Łaski, Wiktoria Pawlak, Ewelina Sasal i wracająca po długiej przerwie Agnieszka Kamińska.

szostkakszo1

szostkakszo2


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Uwaga miłośnicy zabytków! - konkurs

Zamki, pałace, dwory czy tajemnicze stare ruiny mogą być ciekawą inspiracją do zrobienia zdjęcia.

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Rytmika na ludowo z Katarzyną Zedel

Dzieci bardzo licznie przybyły do Regionalnego Centrum Biblioteczno-Multimedialnego na zajęcia - Rytmika na ludowo.

Sala Bibliotecznej Akademii Malucha, wypełniona była po brzegi.

Zajęcia prowadziła Katarzyna Zedel, muzykantka, tancerka, pasjonatka ludowych instrumentów muzycznych, na co dzień związana z Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.

Maluchy były bardzo zainteresowane przyniesionymi przez Katarzynę instrumentami. Każdy mógł spróbować zagrać na skrzypcach lub wydobyć dźwięk z drewnianej żaby, jednak największym powodzeniem cieszyły się bębenki. Dzieci zapoznały się również z budową skrzypiec i same mogły zbudować je z drewnianych elementów.

Ludowe zabawy "Mało nas", "Szewczyk", "Rośnie mak" także przyniosły dzieciom wiele radości.

Kolejne, świąteczne zajęcia edukacyjne w Bibliotecznej Akademii Malucha - 3 grudnia!

rytmika2

rytmika3

rytmika4


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

„Listopadowy Wieczór Organowy”

Wieczór Organowy

22 listopada o godz. 19.00 zapraszamy do szydłowieckiej fary, gdzie odbędzie się koncert organowy w wykonaniu studentów Instytutu Szkolenia Organistów w Warszawie. Organizatorami "Listopadowego Wieczór Organowego" są Strefa JP2 Centrum Młodych, parafia p.w. św. Zygmunta w Szydłowcu, Instytut Szkolenia Organistów w Warszawie, portal Nasz Szydłowiec i SIGU TV.

Serdecznie zapraszamy.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Manor House - Hotel Roku 2014!

Na swoim oficjalnym 'fanpejdżu' Pałac Odrowążów Manor House poinformował, że otrzymał tytuł "Hotel Roku 2014".

Manor House to jedna z wizytówek naszego regionu, rewelacyjne miejsce do wypoczynku nieopodal Szydłowca, bo w pobliskich Chlewiskach.

Przedstawiamy oficjalny komunikat i składamy serdeczne gratulacje:

"Z przyjemnością informujemy, iż hotel Manor House SPA według raportu specjalnego Gazety Finansowej i miesięczników Gentleman oraz Home&Market znalazł się w gronie 25 najlepszych hoteli w Polsce i otrzymał tytuł „Hotel Roku 2014”. Wyróżnione hotele to projekty o najwyższym standardzie, idealne podczas podróży prywatnych, jak i służbowych."

10730892 732144403507917 4831923182039726233 n


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

"Inna lekcja" w ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu

Standard zajęć lekcyjnych w szkołach to 45-minutowa lekcja w pomieszczeniu klasowym. A może by tak dla odmiany wyjść poza szkołę?

To nie w budynkach toczy się prawdziwe życie, a otaczający świat dostarcza fantastycznych możliwości do rozwoju zainteresowań i kreatywności uczniów.

Lekcja w terenie przynosi wiele korzyści uczniom. Od lepszego poznania omawianych rzeczy i zjawisk, ćwiczenia oraz kształtowania wyobraźni, rozwijania zdolności postrzegania, utrwalania wiadomości po nabywanie praktycznych umiejętności. Lekcje w terenie pozwalają nauczycielowi na nowatorską i ciekawą realizację tematu i chociażby z tego powodu mogą stanowić atrakcję dla uczniów. Zdobywanie wiedzy w ten sposób jest skuteczne, gdyż działa zasada w myśl której, to, co usłyszę, zapomnę, natomiast to, co zobaczę i zapamiętam - zrozumiem i zastosuję.

Takie formy zajęć na swoich lekcjach stosuje Pani Ewa Świercz – nauczyciel przyrody w naszej szkole. W ostatnim czasie przeprowadziła dwie takie lekcje. Zajęcia te poprzedzone były cyklem lekcji związanych tematycznie z wycieczkami.

Pierwsza wycieczka, to wyjście do Urzędu Miasta w Szydłowcu, gdzie sam Burmistrz Miasta, Pan Andrzej Jarzyński, przedstawił uczniom zakres działania i kompetencje samorządu terytorialnego jako organizacji społeczności lokalnej naszej gminy. Uczniowie, mając już teoretyczną podbudowę na ten temat, zadawali wiele pytań.

Drugie odwiedzone przez uczniów miejsce, to oczyszczalnia ścieków podlegająca Spółce Wodociągi i Kanalizacja w Szydłowcu. Tam uczniowie zostali zapoznani z etapami oczyszczania nieczystości oraz pracą poszczególnych urządzeń. Dzięki życzliwości pracownika poznali cały system sterowania oraz urządzenia z jakich składa się oczyszczalnia. Byli też świadkami dowozu ścieków do oczyszczalni.

Zdobyte wiadomości będą pomocne uczniom na lekcjach przyrody, ale również później (w gimnazjum) na geografii, wiedzy o społeczeństwie, biologii oraz chemii.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu wraz z uczniami serdecznie dziękuje Panu Andrzejowi Jarzyńskiemu – Burmistrzowi Szydłowca oraz Panu Bogdanowi Grzmilowi – Prezesowi Spółki Wodociągi i Kanalizacja w Szydłowcu za umożliwienie przeprowadzenia wymienionych zajęć. Panu Burmistrzowi dziękujemy również za osobiste zaangażowanie się w przeprowadzenie lekcji.

innalekcja2


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

"Ut Musica Pictura" - Malarstwo jak muzyka

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza na spotkanie z historykiem sztuki.

Specjalistą do spraw malarstwa europejskiego z Muzeum Narodowego w Krakowie, wieloletnim opiekunem „Damy z gronostajem” Leonarda da Vinci, panem Januszem Wałkiem, który w bogato ilustrowanym wykładzie „UT MUSICA PICTURA - Malarstwo jak muzyka” poruszy problem motywów muzycznych w malarstwie, „muzyczności” malarstwa i „malarskości” muzyki.

Spotkanie odbędzie się 26 listopada 2014 r. (środa) o godz. 13.00 w Sali Kominkowej zamku szydłowieckiego.

Będzie to kolejne wydarzenie z cyklu „Kobieta z harfą” - wokół sekretnej aury obrazu, związane z promocją, zakupionego do zbiorów Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z dofinansowaniem Samorządu Województwa Mazowieckiego obrazu „Portret kobiety w czarnej sukni” (Portret kobiety z harfą) Johanna Petera Bredta, 1820 r.

pablo picasso trzej muzykanci


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Wyniki wyborów do sejmiku Mazowsza w Radomskiem. Kto został radnym? (zdjęcia)

Na siedem mandatów trzy przypadnie PSL, trzy PiS, a jeden dla PO. Do sejmiku raczej nie wejdzie...

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

„UT MUSICA PICTURA - Malarstwo jak muzyka”

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza na spotkanie z historykiem sztuki, specjalistą do spraw malarstwa europejskiego z Muzeum Narodowego w Krakowie, wieloletnim opiekunem „Damy z gronostajem” Leonarda da Vinci, panem Januszem Wałkiem, który w bogato ilustrowanym wykładzie „UT MUSICA PICTURA - Malarstwo jak muzyka” poruszy problem motywów muzycznych w malarstwie, „muzyczności” malarstwa i „malarskości” muzyki. Spotkanie odbędzie się 26 listopada 2014 r. (środa) o godz. 13.00 w Sali Kominkowej zamku szydłowieckiego. Będzie to kolejne wydarzenie z cyklu „Kobieta z harfą” - wokół sekretnej aury obrazu, związane z promocją, zakupionego do zbiorów Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z dofinansowaniem Samorządu Województwa Mazowieckiego obrazu „Portret kobiety w czarnej sukni” (Portret kobiety z harfą) Johanna Petera Bredta, 1820 r.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Wykład – „UT MUSICA PICTURA – Malarstwo jak muzyka”

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza na spotkanie z historykiem sztuki, specjalistą do spraw [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Manor House – Hotel Roku 2014

Hotel Manor House SPA według raportu specjalnego Gazety Finansowej i miesięczników Gentleman oraz Home&Market znalazł się w gronie 25 najlepszych hoteli w Polsce i otrzymał tytuł „Hotel Roku 2014”. Wyróżnione [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Kobieta z harfą na Zamku

W Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu wczoraj 20 listopada w sali kominkowej odrestaurowanego Zamku miał miejsce piękny koncert kameralny pt „Kobieta z harfą”, inspirowany sekretną aurą obrazu. Koncert zainaugurował [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

96 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Święto NiepodległościW 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w Szydłowcu, z szacunkiem należącym się tym, którzy niezłomnie walczyli o wolność Ojczyzny, odbyły się uroczystości patriotyczne. 11 listopada na Rynku Wielkim licznie zebrali się mieszkańcy, poczty sztandarowe oraz delegacje instytucji i organizacji, aby razem wziąć udział w tym szczególnym narodowym święcie. Obchody rozpoczęły się Mazurkiem Dąbrowskiego odegranym przez Miejską Orkiestrę Dętą pod batutą Henryka Kapturskiego. Następnie przemaszerowano do szydłowieckiej fary, gdzie odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny i Tych, którzy oddali życie broniąc jej granic. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Norbert Skawiński. Duchowny przypomniał bohaterskie karty naszej historii i najważniejsze wartości „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Na zakończenie eucharystii ks. dziekan Adam Radzimirski zadał wiernym „pracę domową” - radosnego świętowania niepodległości i więcej uśmiechu na co dzień.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Strona 1 z 7

Herbaciarnia Galeria FAKTORIA - genialna kawa i herbata, yerba mate i słodkie co nieco ...Pracownia Reklamy ART86 - wykonuje najlepsze reklamy w mieście
salon fryzjer katowice fryzjer katowice najlepszy fryzjer katowice
http://www.takadieta.pl/
Pamiętajmy wszyscy zawsze o tym, że kompetentny ortodonta gdynia zaopiekuje się nie tylko naszymi zębami ale również dziąsłami i całą jamą ustną
nocleg Piła
Do badania płuc używamy bronchoskop chirurgicznych nazywany endoskopem płucnym sztywnym.