Szydłowiec - informacje i wiadomości

Reklama


Wybieramy Letnią Stolicę Radomskiego. Zgłoś i zagłosuj! (ranking online)

Pokazujemy idealne miejsca na wakacje. Zwycięzca otrzyma zaszczytny tytuł i promocję w całej...

link do oryginalnego artykułu

Nie chcemy buszu

Poprawiono: niedziela, 27, lipiec 2014 08:30

link do oryginalnego artykułu

Trzy gwiazdki dla Hotelu pod Dębem w Szydłowcu

Obiekt w Szydłowcu przyjmie turystów w drugiej połowie sierpnia.

link do oryginalnego artykułu

Wyposażanie małpy w brzytwę…

Putin robił ostatnio wrażenie zaskoczonego faktem zestrzelenia pasażerskiego samolotu Malezyjskich Linii Lotniczych. Czyżby wyposażając tak zwanych „separatystów” w rakiety bojowe najnowszej generacji nie wiedział do czego one służą? Otóż służą […]


link do oryginalnego artykułu

Kadra Szydłowianki zamknięta, sparing z Orliczem przełożony

... Spotkanie zostało przeniesione na poniedziałkowy wieczór. Wtedy też zespół z Szydłowca zaprezentuje się w składzie, który nabiera już ostatecznego kształtu. Po ostatnim piątkowym treningu większość zawodników podpisała kontrakty związujące ich z klubem na dłuższy czas. Pustych miejsc nie zostawią po ...

link do oryginalnego artykułu

Francuski partner Szydłowca?

partnerstwo

Ponad 1600 kilometrów od Szydłowca, niewiele ponad 40 kilometrów od stolicy Francji Paryża. Leży w regionie Ile-de-France w departamencie Yvelines. Pod względem ludności mniejsze od Szydłowca.

Beynes - bo o tym francuskim mieście mowa - będzie prawdopodobnie niebawem ogłoszone jako nowe miasto partnerskie Szydłowca.

Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarł portal Nasz Szydłowiec, kilka tygodni temu burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński wraz z grupą swoich współpracowników odwiedził francuskie miasto i tamtejszego burmistrza.


link do oryginalnego artykułu

Pielgrzymuj z szydłowiecką grupą 24!

pielgrzymkazapowiedz2

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Szydłowca na Jasną Górę, która odbędzie się w terminie 7 – 13 sierpnia, będzie przeżywana pod hasłem słów świętego Jana Pawła II : ,,Totus Tuus Maryjo – Cały Twój Maryjo”.

Do uczestnictwa zaproszeni są wszyscy, którzy szukają i pragną czegoś więcej niż posiadają obecnie, a więc - młodzi, którzy poszukują swojej drogi życia i nowego zapału, rodziny z dziećmi, osoby starsze i samotne, kapłani i siostry zakonne.

"Jesteśmy ponad dwustuosobową grupą namiotową, która charakteryzuje się rozmodleniem i organizacją. Rozmawiamy przed wyruszeniem o bezpieczeństwie w drodze do Maryi...


link do oryginalnego artykułu

Kieruj się miłością na drodze

W szydłowieckiej parafii św. Zygmunta, 25 lipca w czasie mszy świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem dziekana ks. kan. Adama Radzimirskiego, modlono się za kierowców i uczestników ruchu drogowego. Kazanie poświęcone problematyce odpowiedzialności na drodze i wdzięczności Bogu za Jego dary, wygłosił ks. Artur Fura, proboszcz z parafii Pawłów. Po mszy świętej ks. A. Fura i ks. Krzysztof Nowosielski poświęcili pojazdy zaparkowane wokół fary: na Rynku Wielkim, ul. Kieleckiej, Kamiennej i Zakościelnej. W czasie mszy świętej i podczas święcenia pojazdów rozdawane były obrazki z modlitwą i dekalogiem kierowcy. Zbierane były także ofiary na rzecz MIVA Polska, która kupuje środki transportu dla misjonarzy.


link do oryginalnego artykułu

CZAS DLA RODZINY - zapraszamy do udziału w projekcie.

Porozumienie Samorządowo-Gospodarcze we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu realizuje projekt „ Czas dla Rodziny".

link do oryginalnego artykułu

Malarscy kamikadze

W samo południe, w dzień targowy, kiedy w tym rejonie miasta jest szczególnie wzmożony ruch drogowy, dzielna ekipa tuż przed maskami rozpędzonych samochodów pracowicie malowała pasy na drodze.

link do oryginalnego artykułu

Kiedy Hiszpanie zbudują...?

Czy przetargowy termin faktycznie zostanie dotrzymany?... Sceptycy twierdzą, że mogą być z tym problemy. Przyczyną tego mogą być dwa powody - finansowy i klimatyczny...

link do oryginalnego artykułu

Polskie lotnictwo bojowe – utrzymywanie iluzji?

Wobec wydarzeń na Ukrainie związanych z nielegalną aneksją Krymu przez Rosję i walkami pomiędzy ukraińskimi siłami zbrojnymi a wspieranymi przez Moskwę separatystami na wschodzie kraju, konieczne wydaje się być przyspieszenie […]


link do oryginalnego artykułu

Policjanci świętowali w 95-tą rocznice powstania polskiej policji

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbył się dziś ( 25 lipca) uroczysty apel w ramach powiatowych […]


link do oryginalnego artykułu

Święto Policji. Obchody powiatowe w Szydłowcu

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego 25 lipca, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji i 95 rocznicy powstania tej formacji mundurowej. W 1919 roku powołano policje państwową: umundurowaną i uzbrojoną formację służącą społeczeństwu i przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. W 1990 roku ustawą z 6 kwietnia, utworzono ramy prawne funkcjonowania Policji, po upadku komunizmu.


link do oryginalnego artykułu

[Article 7494]Zmiana planów

Z powodu zbyt dużej ilości zalegającej wody na boisku w Suchedniowie, mecz sparingowy pomiędzy Szydłowianką a Orliczem został przełożony na poniedziałek na godzinę 18. Nasi piłkarze odbyli dziś trening, na którym obecnych było 19 zawodników. Dalej indywidualnie trenuje Łukasz Janik, który w następną środę udaje się do lekarza. Do klubu powrócił Michał Wiatrak, którego do […]

link do oryginalnego artykułu

Zuza Gadowska podbija stolicę!

zuzawawa1

Fundacja Czas na Muzykę i kawiarnia Mówisz Masz rozpocznają w Warszawie cykl koncertowy pn. "Czas na granie".

Organizatorzy zapraszają na wydarzenia koncertowe, podczas których zaprezentują się debiutanci I konkursu "Czas na Ciebie". Jako pierwsza na warszawskiej sceie zaprezentuje się zdobywczyni III miejsca ZUZANNA GADOWSKA pochodząca z Szydłowca. Już jutro 26 lipca zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie tych mieszkańców Szydłowca, którzy na codzień przebywają w stolicy.

Zuza oczarowała jury konkursu, a teraz przed nią zadanie oczarowania warszawskiej publiczności podczas plenerowego koncertu.


link do oryginalnego artykułu

Zapraszamy na spotkanie z Anatolem Diaczyńskim polskim pisarzem

anatoldiaczynski

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szydłowcu oraz Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Szydłowieckiej serdecznie zapraszają na spotkanie z Anatolem Diaczyńskim.

Jest to polski pisarz, repatriant z Kazachstanu.

Spotkanie odbędzie się 5 sierpnia 2014 roku o godzinie 16.00 w świetlicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu.


link do oryginalnego artykułu

Zniszczenia po ulewie w Zwoleniu. Woda zalała posesje (zdjęcia)

Podtopione posesje, zalane piwnice – to efekt intensywnych opadów deszczu w powiecie...

link do oryginalnego artykułu

Wakacyjny Galimatias na Zamkowej

wakacyjnygalimatias1

Po kilku jakże deszczowych i mokrych dniach w końcu nastała prawdziwa letnia pogoda.

Wakacje to to co dzieci lubią najbardziej, a my nie lubimy kiedy dzieci się nudzą. Dlatego przyjeżdżamy do was z Wakacyjnymi, Objazdowymi, Galimatiasami Osiedlowymi.

Jeden z takich Wakacyjnych Galimatiasów odbył się na Osiedlu Zamkowa. Na szczęście burza ominęła Szydłowiec i mogliśmy się cieszyć piękną, letnią aurą.


link do oryginalnego artykułu

Komputery dla mieszkańców i szkół

W ramach realizowanego projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Powiecie Szydłowieckim” Starosta Szydłowiecki uroczyście podpisał z 40 gospodarstwami domowymi umowy przekazania sprzętu.

Każde gospodarstwo otrzymało bezpłatnie nowy komputer z drukarką oraz dostępem do internetu do 2019 roku.

W ramach projektu zostały doposażone, w nowy sprzęt komputerowy, dwie szkoły: Zespół Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu. Dodatkowo szkoły otrzymały nowe serwery oraz drukarki.


link do oryginalnego artykułu

IV Dzień Jagody w Sadku - relacja fotograficzna

Nieco zdjęć z IV Dnia Jagody zorganizowanego przez Radę Sołecką w Sadku.


link do oryginalnego artykułu

Rusza Hackathon Bridge Poland to Ukraine

Ruszyła strona konkursu adresowanego do młodzieży i studentów z Polski i Ukrainy. Na zwycięzców czeka grant w wysokości 10 000 Euro. Biznes, kultura i społeczeństwo – to trzy kategorie, w […]


link do oryginalnego artykułu

Reportaż z Dnia Jagody 2014

Imprezę zorganizowała w sobotę, 19 lipca 2014 Rada Sołecka w Sadku.


link do oryginalnego artykułu

Dużo sparingów piłkarskich, turniej w łucznictwie i siatkówka plażowa [PLAN WEEKENDU KIBICA]

... PIŁKA NOŻNA SPARINGI: Orlicz Suchedniów - Szydłowianka Szydłowiec, piątek godz. 18, Wierna Małogoszcz - Korona II Kielce, GKS Nowiny - Polanie Muszkieter Pierzchnica, oba sobota godz. 10, Świt Ćmielów - Kamienna Brody, sobota godz. 10.30, Pogoń Staszów - Granat Skarżysko-Kamienna, Spartakus ...

link do oryginalnego artykułu

Aborcja w Szpitalu św. Rodziny – dwa dni po odwołaniu prof. Chazana

W Szpitalu im. Świętej Rodziny dokonano 23 lipca pierwszej – od chwili odwołania prof. Bogdana Chazana – aborcji. Stało się to zaledwie dwa dni po jego odwołaniu z funkcji dyrektora tej placówki. O zdarzeniu poinformował KAI sam prof. Chazan, który stracił stanowisko po tym, jak – powołując się na klauzulę sumienia – odmówił dokonania aborcji ciężko chorego dziecka.


link do oryginalnego artykułu

Letnia akcja dla najmłodszych mieszkańców Szydłowca

Na Osiedlu Zamkowa w Szydłowcu odbył się Wakacyjny Galimatias - letnia akcja organizowana przez...

link do oryginalnego artykułu

[Article 7489]Kolejne treningi

Nasz zespół odbył w tym tygodniu kolejne dwa treningi. Na poniedziałkowych zajęciach obecny był Michał Wiatrak, który nie zgodził się na nowe warunki zaproponowane przez klub i zdecydował się zakończyć przygodę z naszym zespołem. W środę natomiast dowiedzieliśmy się, że zespół na pewno opuści również Patryk Czarnota, któremu treningi będą kolidować ze studiami. Natomiast niepewna […]

link do oryginalnego artykułu

Gwiazdy i debiutanci

Poprawiono: środa, 23, lipiec 2014 10:00

link do oryginalnego artykułu

Rodzice interweniują

Poprawiono: środa, 23, lipiec 2014 10:15

link do oryginalnego artykułu

Strona 1 z 6

Herbaciarnia Galeria FAKTORIA - genialna kawa i herbata, yerba mate i słodkie co nieco ...Pracownia Reklamy ART86 - wykonuje najlepsze reklamy w mieście
System reklamy Test