Szydłowiec - informacje i wiadomości

Reklama


Forma jak się patrzy

Orlicz Suchedniów – Szydłowianka Szydłowiec 1 : 4 ( 0 : 2) Cheneshkov (63.) – Czarnecki (37.), Konopka (40., 48), Miller (85.) Szydłowianka Szydłowiec : Osobiński (46′ Kołodziejski) – Biela (46′ P. Janik), Jakubczyk, Wiatrak (46′ Łaciak), Suwara (46′ Drożdżał – Szyszka (46′ P. Kobylarczyk), Zagórski (55′ Kalbarczyk), Grymuła (80′ Czarnecki), Konopka (55′ Teboh) – Czarnecki (55′ Ziętkowski), […]

link do oryginalnego artykułu

Cztery gole Szydłowianki Szydłowiec

W piłkarskim meczu kontrolnym dwóch drużyn czwartej ligi, Orlicz Suchedniów przegrał 1:4 z...

link do oryginalnego artykułu

Powiat przysuski najbogatszy w Polsce. Szydłowiecki? Szkoda gadać...

wsplnotapismo

Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" opublikowało ranking (za 2013 rok) zamożności polskich samorządów. Ranking oparty jest na wskaźniku dochodu uzyskiwanego przez dany samorząd, mierzony kwotą przypadającą na jednego mieszkańca.

Okazuje się, że najzamożniejszym powiatem w Polsce jest powiat przysuski, tak często przez mieszkańców powiatu szydłowieckiego niedoceniany.

Samo powiat szydłowiecki wypadł żenująco słabo bo zajął dopiero 203 miejsce (na 298). Jeszcze gorzej wypadł sam Szydłowiec jako wyodrębnione miasto powiatowe, zajmując 230 miejsce (na 267).


link do oryginalnego artykułu

Będzie nowy plac zabaw w Szydłowcu

W Szydłowcu trwają prace remontowo-budowlane, wykonywane w ramach projektu „Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu, poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza”. Mieszkańcy Szydłowca […]


link do oryginalnego artykułu

Konkurs "FIO Mazowsze Lokalnie" wystartował

Fundacja Fundusz Współpracy, wspólnie ze Stowarzyszeniem BORIS i Stowarzyszeniem Europa i My, ogłosiła start pierwszego konkursu na mikrodotacje dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych z terenu województwa mazowieckiego.

Termin składania wniosków upływa 12 sierpnia br. W ciągu trzech lat operatorzy FIO-Mazowsze Lokalnie planują przekazać ponad 2,1 mln zł w ramach mikrodotacji do 5 tys.

Konkurs ten jest pierwszym z cyklu, w którym można uzyskać mikrodotację, wysokości do 5 tysięcy złotych.


link do oryginalnego artykułu

Live z sparingu w Suchedniowie.

Relacja live z sparingu naszej drużyny w Suchedniowie od godziny 17.30 pod adresem http://szydlowianka1946.pl/relacja-live-2/

link do oryginalnego artykułu

Wychowankowie Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego z Łazisk z wizytą u szydłowieckich policjantów

W poniedziałek Komendę Powiatową Policji w Szydłowcu odwiedziły dzieci z Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego w Łaziskach. […]


link do oryginalnego artykułu

Konkurs "FIO-Mazowsze Lokalnie" wystartował

– ponad 2,1 mln zł dla grup nieformalnych i młodych organizacji z woj. mazowieckiego

link do oryginalnego artykułu

Wybieramy Letnią Stolicę Radomskiego. Zgłoś i zagłosuj! (ranking online)

Pokazujemy idealne miejsca na wakacje. Zwycięzca otrzyma zaszczytny tytuł i promocję w całej...

link do oryginalnego artykułu

Nie chcemy buszu

Poprawiono: niedziela, 27, lipiec 2014 08:30

link do oryginalnego artykułu

Trzy gwiazdki dla Hotelu pod Dębem w Szydłowcu

Obiekt w Szydłowcu przyjmie turystów w drugiej połowie sierpnia.

link do oryginalnego artykułu

Wyposażanie małpy w brzytwę…

Putin robił ostatnio wrażenie zaskoczonego faktem zestrzelenia pasażerskiego samolotu Malezyjskich Linii Lotniczych. Czyżby wyposażając tak zwanych „separatystów” w rakiety bojowe najnowszej generacji nie wiedział do czego one służą? Otóż służą […]


link do oryginalnego artykułu

Kadra Szydłowianki zamknięta, sparing z Orliczem przełożony

... Spotkanie zostało przeniesione na poniedziałkowy wieczór. Wtedy też zespół z Szydłowca zaprezentuje się w składzie, który nabiera już ostatecznego kształtu. Po ostatnim piątkowym treningu większość zawodników podpisała kontrakty związujące ich z klubem na dłuższy czas. Pustych miejsc nie zostawią po ...

link do oryginalnego artykułu

Francuski partner Szydłowca?

partnerstwo

Ponad 1600 kilometrów od Szydłowca, niewiele ponad 40 kilometrów od stolicy Francji Paryża. Leży w regionie Ile-de-France w departamencie Yvelines. Pod względem ludności mniejsze od Szydłowca.

Beynes - bo o tym francuskim mieście mowa - będzie prawdopodobnie niebawem ogłoszone jako nowe miasto partnerskie Szydłowca.

Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarł portal Nasz Szydłowiec, kilka tygodni temu burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński wraz z grupą swoich współpracowników odwiedził francuskie miasto i tamtejszego burmistrza.


link do oryginalnego artykułu

Pielgrzymuj z szydłowiecką grupą 24!

pielgrzymkazapowiedz2

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Szydłowca na Jasną Górę, która odbędzie się w terminie 7 – 13 sierpnia, będzie przeżywana pod hasłem słów świętego Jana Pawła II : ,,Totus Tuus Maryjo – Cały Twój Maryjo”.

Do uczestnictwa zaproszeni są wszyscy, którzy szukają i pragną czegoś więcej niż posiadają obecnie, a więc - młodzi, którzy poszukują swojej drogi życia i nowego zapału, rodziny z dziećmi, osoby starsze i samotne, kapłani i siostry zakonne.

"Jesteśmy ponad dwustuosobową grupą namiotową, która charakteryzuje się rozmodleniem i organizacją. Rozmawiamy przed wyruszeniem o bezpieczeństwie w drodze do Maryi...


link do oryginalnego artykułu

Kieruj się miłością na drodze

W szydłowieckiej parafii św. Zygmunta, 25 lipca w czasie mszy świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem dziekana ks. kan. Adama Radzimirskiego, modlono się za kierowców i uczestników ruchu drogowego. Kazanie poświęcone problematyce odpowiedzialności na drodze i wdzięczności Bogu za Jego dary, wygłosił ks. Artur Fura, proboszcz z parafii Pawłów. Po mszy świętej ks. A. Fura i ks. Krzysztof Nowosielski poświęcili pojazdy zaparkowane wokół fary: na Rynku Wielkim, ul. Kieleckiej, Kamiennej i Zakościelnej. W czasie mszy świętej i podczas święcenia pojazdów rozdawane były obrazki z modlitwą i dekalogiem kierowcy. Zbierane były także ofiary na rzecz MIVA Polska, która kupuje środki transportu dla misjonarzy.


link do oryginalnego artykułu

CZAS DLA RODZINY - zapraszamy do udziału w projekcie.

Porozumienie Samorządowo-Gospodarcze we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu realizuje projekt „ Czas dla Rodziny".

link do oryginalnego artykułu

Malarscy kamikadze

W samo południe, w dzień targowy, kiedy w tym rejonie miasta jest szczególnie wzmożony ruch drogowy, dzielna ekipa tuż przed maskami rozpędzonych samochodów pracowicie malowała pasy na drodze.

link do oryginalnego artykułu

Kiedy Hiszpanie zbudują...?

Czy przetargowy termin faktycznie zostanie dotrzymany?... Sceptycy twierdzą, że mogą być z tym problemy. Przyczyną tego mogą być dwa powody - finansowy i klimatyczny...

link do oryginalnego artykułu

Polskie lotnictwo bojowe – utrzymywanie iluzji?

Wobec wydarzeń na Ukrainie związanych z nielegalną aneksją Krymu przez Rosję i walkami pomiędzy ukraińskimi siłami zbrojnymi a wspieranymi przez Moskwę separatystami na wschodzie kraju, konieczne wydaje się być przyspieszenie […]


link do oryginalnego artykułu

Policjanci świętowali w 95-tą rocznice powstania polskiej policji

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbył się dziś ( 25 lipca) uroczysty apel w ramach powiatowych […]


link do oryginalnego artykułu

Święto Policji. Obchody powiatowe w Szydłowcu

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego 25 lipca, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji i 95 rocznicy powstania tej formacji mundurowej. W 1919 roku powołano policje państwową: umundurowaną i uzbrojoną formację służącą społeczeństwu i przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. W 1990 roku ustawą z 6 kwietnia, utworzono ramy prawne funkcjonowania Policji, po upadku komunizmu.


link do oryginalnego artykułu

[Article 7494]Zmiana planów

Z powodu zbyt dużej ilości zalegającej wody na boisku w Suchedniowie, mecz sparingowy pomiędzy Szydłowianką a Orliczem został przełożony na poniedziałek na godzinę 18. Nasi piłkarze odbyli dziś trening, na którym obecnych było 19 zawodników. Dalej indywidualnie trenuje Łukasz Janik, który w następną środę udaje się do lekarza. Do klubu powrócił Michał Wiatrak, którego do […]

link do oryginalnego artykułu

Zuza Gadowska podbija stolicę!

zuzawawa1

Fundacja Czas na Muzykę i kawiarnia Mówisz Masz rozpocznają w Warszawie cykl koncertowy pn. "Czas na granie".

Organizatorzy zapraszają na wydarzenia koncertowe, podczas których zaprezentują się debiutanci I konkursu "Czas na Ciebie". Jako pierwsza na warszawskiej sceie zaprezentuje się zdobywczyni III miejsca ZUZANNA GADOWSKA pochodząca z Szydłowca. Już jutro 26 lipca zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie tych mieszkańców Szydłowca, którzy na codzień przebywają w stolicy.

Zuza oczarowała jury konkursu, a teraz przed nią zadanie oczarowania warszawskiej publiczności podczas plenerowego koncertu.


link do oryginalnego artykułu

Zapraszamy na spotkanie z Anatolem Diaczyńskim polskim pisarzem

anatoldiaczynski

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szydłowcu oraz Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Szydłowieckiej serdecznie zapraszają na spotkanie z Anatolem Diaczyńskim.

Jest to polski pisarz, repatriant z Kazachstanu.

Spotkanie odbędzie się 5 sierpnia 2014 roku o godzinie 16.00 w świetlicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu.


link do oryginalnego artykułu

Zniszczenia po ulewie w Zwoleniu. Woda zalała posesje (zdjęcia)

Podtopione posesje, zalane piwnice – to efekt intensywnych opadów deszczu w powiecie...

link do oryginalnego artykułu

Wakacyjny Galimatias na Zamkowej

wakacyjnygalimatias1

Po kilku jakże deszczowych i mokrych dniach w końcu nastała prawdziwa letnia pogoda.

Wakacje to to co dzieci lubią najbardziej, a my nie lubimy kiedy dzieci się nudzą. Dlatego przyjeżdżamy do was z Wakacyjnymi, Objazdowymi, Galimatiasami Osiedlowymi.

Jeden z takich Wakacyjnych Galimatiasów odbył się na Osiedlu Zamkowa. Na szczęście burza ominęła Szydłowiec i mogliśmy się cieszyć piękną, letnią aurą.


link do oryginalnego artykułu

Komputery dla mieszkańców i szkół

W ramach realizowanego projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Powiecie Szydłowieckim” Starosta Szydłowiecki uroczyście podpisał z 40 gospodarstwami domowymi umowy przekazania sprzętu.

Każde gospodarstwo otrzymało bezpłatnie nowy komputer z drukarką oraz dostępem do internetu do 2019 roku.

W ramach projektu zostały doposażone, w nowy sprzęt komputerowy, dwie szkoły: Zespół Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu. Dodatkowo szkoły otrzymały nowe serwery oraz drukarki.


link do oryginalnego artykułu

IV Dzień Jagody w Sadku - relacja fotograficzna

Nieco zdjęć z IV Dnia Jagody zorganizowanego przez Radę Sołecką w Sadku.


link do oryginalnego artykułu

Strona 1 z 6

Herbaciarnia Galeria FAKTORIA - genialna kawa i herbata, yerba mate i słodkie co nieco ...Pracownia Reklamy ART86 - wykonuje najlepsze reklamy w mieście
System reklamy Test