Szydłowiec - informacje i wiadomości

Reklama


Rytmika na ludowo

Dzieci bardzo licznie przybyły do Regionalnego Centrum Biblioteczno-Multimedialnego na zajęcia - Rytmika na ludowo. Sala Bibliotecznej Akademii Malucha, wypełniona była po brzegi.

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Prawykonanie wersji kameralnej mozartowskiego koncertu na flet i harfę w muzeum ludowych instrumentów muzycznych


Wielkimi owacjami dla artystów i organizatorów muzycznego wieczoru zakończył się w Sali Kominkowej szydłowieckiego zamku koncert kameralny „Kobieta z harfą” – wokół sekretnej aury obrazu, inspirowany dziełem Johanna Petera Bredta, zakupionym do zbiorów szydłowieckiego muzeum ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy dofinansowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Niecodzienna lekcja dla dzieci w... oczyszczalni ścieków w Szydłowcu

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Szydłowcu wybrały się na lekcję m.in. do...

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Rycerze na zamku

W zrewitalizowanym zamku trwa wyposażanie odrestaurowanych komnat.

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Złoci Jubilaci

Piętnaście par z gminy Szydłowiec świętowało złote gody. W uroczystości zorganizowanej z okazji tego pięknego jubileuszu uczestniczyli również ich najbliżsi, dzieci i wnukowie.

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Samorządowe wiecowanie kandydatów

W poniedziałek 24 listopada jak już informowaliśmy, odbyła się konwencja wyborcza Artura Ludwa kandydata na burmistrza Szydłowca. W konwencji Kandydata razem z przedstawicielami Porozumienia Gospodarczego, udział wzięli przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, z prezesem Zarządu Powiatowego Romanem [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Kontrakt terytorialny podpisany

Dziś, 25 listopada, minister Infrastruktury i Rozwoju Maria Wasiak oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podpisali kontrakt terytorialny.

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Powalczą o medale na serbskiej ziemi!

Już w najbliższą sobotę (29 listopada 2014r.) zawodnicy SKKK MUSHIN, wezmą udział w prestiżowym turnieju „FIRST SERBIA OPEN 2014” - Kyokushinkai full contact karate, gdzie zmierzą się z zawodnikami z całej Europy, reprezentując nasz kraj obok przedstawicieli kilku innych polskich klubów.

W skład naszej kadry zawodniczej na turniej w Serbii wchodzą :

senpai Krystian Rzeźnik – konkurencja kumite (walka), kat. senior +80 kg

senpai Sylwia Szymkiewicz – konkurencja kumite (walka), kat. senior +60 kg

senpai Wojciech Dobrzański – konkurencja kumite (walka), kat. kadet +60 kg

senpai Michał Tyka – konkurencja kata, kat. senior

Mimo stosunkowo młodego wieku, wszyscy nasi reprezentanci to już utytułowani zawodnicy o wieloletnim stażu treningowym, mający w swoim dorobku znaczące sukcesy rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Aktualnie zakończyliśmy już specjalny cykl treningowy, którego celem było możliwie najlepsze przygotowanie do startu w Serbii – informują przedstawiciele SKKK MUSHIN. W ramach przygotowań zawodnicy nie tylko ciężko trenowali w naszym Dojo na ul. Jastrzębskiej, ale również uczestniczyli w seminariach szkoleniowych w Starachowicach i Ełku, wymieniając doświadczenia z przedstawicielami innych klubów i organizacji karate oraz ucząc się od najlepszych – m.in. shihana Remigiusza Karpińskiego 5 Dan z WKO Shinkyokushinkai, oraz przedstawicieli czołówki europejskiego Kyokushin Karate - sensei Mariusa Ilasa 3 Dan i sensei Harrisa Wallmena 3 Dan.

Należy dodać, że nad wyszkoleniem naszych karateków na co dzień czuwają doświadczeni szkoleniowcy, a w szczególności sensei Mariusz Szymkiewicz (1 Dan, reprezentant Polski z Mistrzostw Świata Karate Kyokushin IKO Matsushima w Japonii w 2008r., sędzia międzynarodowy) oraz sensei Marek Pielas (stopień mistrzowski 2 Dan, sędzia międzynarodowy).

Warto też wspomnieć, że Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN działający w strukturze Stowarzyszenia MUSHIN nr KRS 0000405025, to aktualnie ponad 110 osób czynnie trenujących, w tym kadra zawodnicza uczestnicząca w rywalizacji sportowej, przygotowana do startów w kraju i zagranicą. W znakomitej większości to zawodnicy młodzi i bardzo młodzi, a mimo to już o stosunkowo długim stażu treningowym i znaczących sukcesach.

Portal Nasz Szydłowiec, życzy sukcesów! Wracajcie zadowoleni!

Info i foto – Stowarzyszenie MUSHIN


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Karatecy Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN będą walczyć na turnieju w Belgradzie

Już w najbliższą sobotę (29 listopada 2014r.) zawodnicy SKKK MUSHIN, wezmą udział w prestiżowym turnieju [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Mushin w Belgradzie

​Karatecy Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN będą walczyć na turnieju w Belgradzie.

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Kibicowali Vive

W czwartek 19 listopada zorganizowany został wyjazd do Kielc na mecz piłki ręcznej drużyn Vive Tauron Kielce z SPR Chrobry Głogów. W wycieczce brali udział uczniowie szkół...

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Wiatr zmian

Wybory samorządowe w powiecie szydłowieckim nie wyłoniły ostatecznie ani burmistrza miasta Szydłowca ani wójtów w Chlewiskach, Jastrzębiu, Orońsku czy Mirowie.

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Koziołek Nie - Matołek

Spotkanie z teatrem w przedszkolu. Wspólne śpiewy i tańce.

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Projekt "Wiem co jem. Zdrowe dzieci w Szydłowcu", podsumują warsztaty z Moniką Mrozowską

Dobiega końca realizowany przez Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie "Projektoriat" projekt "Wiem co jem. Zdrowe dzieci w Szydłowcu".

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich zakończy się 28 listopada 2014 roku. O godzinie 16.oo w Zespole Szkół im. Jana Pawła II rozpocznie się seminarium dla rodziców prowadzone przez Katarzynę Tyczyńską (doradca żywieniowy, dietoterapeuta TCM, moderator Programu ZdrowyPrzedszkolak.org). Rodzice mogą przyjść na spotkanie z dziećmi, które w trakcie trwania seminarium, będą zabawiane i zajmowane przez animatorki.

Od 17.20 wielka gratka! na jadalni szkolnej odbędą się warsztaty dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych (oczywiście z rodzicami), a poprowadzi je gość specjalny MONIKA MROZOWSKA (aktorka, propagująca zdrowe odżywanie). Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o kontakt i zapisy mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie: 694144068

W piątkowe popołudnie zobaczymy "mini instalację plastyczną" oraz film "Wiem co jem.", które powstały w przedszkolach i szkołach podczas warsztatów artystycznych z Martą Łabęcką i Barbarą Sochacką.

Wszystkie piątkowe wydarzenia są bezpłatne!

W ramach projektu odbyło się również seminarium dla osób pracujących w przedszkolach i szkołach oraz warsztaty kulinarne. Warsztaty kulinarne w obu szydłowieckich przedszkolach i szkołach podstawowych poprowadziła Katarzyna Tyczyńska. Warsztaty poprowadzone w macierzystych kuchniach, na sprzęcie dostępnym na miejscu okazały się strzałem w dziesiątkę! Panie i panowie z wielkim zainteresowaniem przyjmowali uwagi, nową wiedzę i z tego co wiemy, w paru placówkach już małe zmiany udało się wprowadzić. Już nie używa się sztucznych przypraw, zastapiono je ziołami. Często z własnych ogródków :)

Coraz mniej tez na podwieczorek podaje się batoników i pączków. Wzamian dzieci dostają np. budyń z kaszy jaglanej.

Pani Katrzyna Tyczyńska podsumowując swoje wizyty w placówkach powiedziała, że w porównaniu z placówkami w innych miastach, nasze kuchnie serwują dzieciom smaczne i zdrowe posiłki. Tak naprawdę potrzeba niewielkich zmian, a nowo zdobyta wiedza napewno się przyda. Cieszy nas otwartość naszych szkół i przedszkoli. Świadczy to o coraz większej świadomości w kwestii jedzenia.

Projekt pod swoją opiekę merytorzyczną wzięli twórcy ogólnopolskiej akcji Zdrowyprzedszkolak.org

Serdecznie zapraszamy na zakończenie. 28 listopada, godz.16.00. Zespół Szkół im.Jana Pawła II w Szydłowcu!

Organizator:

Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie PROJEKTORIAT

Współorganizatorzy:

Zdrowy Przedeszkolak.org

Fundacja Instytut Medycyny Integracyjnej

Partnerzy:

Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Szydłowcu

Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Szydłowcu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego

Zespół Szkół Ogólnokształcących im.H.Sienkiewicza w Szydłowcu

Patronat medialny: Portal Nasz Szydłowiec

mrozowska3 1

mrozowska3 2

mrozowska3 4


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Msza w 10-tą rocznicę śmierci Kazimierza Anteckiego

Msza święta żałobna za duszę świętej pamięci Kazimierza Anteckiego w dziesiątą rocznicę Jego śmierci.

Kazimierz Antecki to były właściciel kamieniołomów i folwarku Irena, żołnierz Września, więzień obozów koncentracyjnych.

Msza zostanie odprawiona 29 listopada 2014 r. o godz. 7.00 w kościele św. Zygmunta.

Wszystkich życzliwych Jego pamięci zapraszają na nabożeństwo: rodzina i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szydłowca.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Wyborcze zmiany w gminach powiatu szydłowieckiego

Wyborczy samorządowy wicher przeszedł 16 listopada przez powiat szydłowiecki. W radach samorządów, pojawi się sporo nowych radnych. Wybory wójtów i burmistrza, jeszcze nie zostały nigdzie w powiecie rozstrzygnięte, jednak wiele wskazuje, że [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

"Święta wojna w Szydłowcu" - Sienkiewicz vs. KOP o mistrzostwo powiatu w piłce ręcznej

W sobotę 22.11.2014. przy ul. Wschodniej 57, na hali sportowej miejscowego ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu, zorganizowane zostały zawody na szczeblu powiatowym w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt.

Organizatorem i sędzią był tradycyjnie Koordynator Powiatowego Sportu mgr Andrzej Koniarczyk. Opiekę medyczną zapewniła nam Pani Agnieszka Starczewska. Nasz ‘rozjemca’ parę minut po godzinie 10 rozpoczął zmagania chłopców.

Przebieg tego meczu, a szczególnie pierwszej odsłony był niezbyt ciekawy. Obfitował w liczne pomyłki w wyborze zagrań, podań, rzutów na bramkę. Oczywiście jakieś bramki padły o czym będzie w chronologii zdarzeń. Druga połowa już była mniej nerwowa i szarpana, choć nie brakowało nagłych i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Nasi przeciwnicy co prawda mieli dwie bramki przewagi ale wyjątkowo się zagotowali w końcówce. Dwie kary 2 minutowe, jedna czerwona kartka, chociaż i nam się 2 minuty trafiły i w końcówce, na minutę dwadzieścia przed końcem, strzelamy bramkę na 12:11 i wygrywamy całe spotkanie. Bramki bardzo dobrze bronił jak zawsze Stąpór Bartek.

Później dziewczęta. Rozgrzewka, fotki, śmiechy, parę rzutów na bramkę, sielanka. Nie minęło 5 minut i straciliśmy ważne ogniwo, z gry wyeliminowała naszą zawodniczkę kontuzja – skręcona kostka. Krótkie oględziny wykazały, że nie będzie z nogą najgorzej. Wynik do przerwy był, jak u chłopców hokejowy. Druga odsłona, wprowadzenie zawodniczki, zmiana ustawienia i lepsza gra ofensywna przy dobrych obronach Dominiki Magierowskiej, zagwarantowały nam końcowy sukces 8:6. Trzeba przyznać, że całkiem zasłużone wygrane obydwu drużyn ‘SIENKIEWICZA’. Zaznaczyć szczególnie należy, że ważne wskazówki w trakcie meczu podawali na zmianę Michał Szymkiewicz – tym razem kontuzja wyeliminowała go z zawodów i Ania Tarsińska, bardzo mocno zaangażowana w naszą wygraną. Celne podpowiedzi z linii bocznej przynosiły nam cenne bramki.

Zapis punktowy meczu ‘Sienkiewicz’ vs ‘KOP’ – CHŁOPCY (2x20 min, 10 min przerwy)

Pierwsza połowa: Artur Kowalski KOP 0:1, żółta kartka Wojcieszak ZSO, Olszewski 1:1, Nowak 2:1, Nowak 3:1, Nr 10 KOP 3:2, Kowalski KOP 3:3, nr 17 KOP żółta kartka, żółta kartka Olszewski, Nr 13 KOP 2 min kary, Olszewski karny przekroczył linię, Kowalski KOP 3:4, Kosno ZSO 4:4.

Druga połowa: Osobiński KOP 4:5, Nr 13 KOP 4:6, Olszewski ZSO 5:6, Nowak ZSO 6:6, Nr 13 KOP 6:7, karny Ziółkowski skozłował po gwizdku?, Kosno ZSO 7:7, Wojcieszak 8:7, Ziółkowski kara 2 min, Osobiński KOP 8:8, Kowalski 8:9, Nr 11 KOP 8:10, Nr 11 KOP żółta kartka, Kosno ZSO żółta kartka, Nr 17 KOP 2 min kary, Olszewski ZSO 9:10, Nr 11 KOP 9:11, Olszewski ZSO 10:11, Nr 17 KOP 2 min kary, Szymczak ZSO 11:11, Stępień ZSO 2 min kary, Nr 13 KOP 2 minuty i czerwona kartka, Nowak ZSO 12:11!!! KONIEC MECZU – sygnał syreny nie zawył, chłopcy z KOPu nie widzieli, że czas się skończył, rzucili na bramkę, trafili ale już było od 10 sekund po wszystkim. Bramka słusznie nie została uznana.

Zapis punktowy meczu‘Sienkiewicz’ vs ‘KOP’ – DZIEWCZĘTA(2x20min,10min przerwy)

Pierwsza połowa: Janik KOP 0:1, Kijanek KOP 0:2, Bączek ZSO 1:2, Janik KOP 1:3, Łaski Natalia ZSO 2:3, Podsiębierska ZSO żółta kartka, Karpeta KOP 2:4, Nikodym KOP żółta kartka. Dwa karne obronione przez Dominikę Magierowską ZSO.

Druga połowa: Łaski Karolina ZSO 3:4, Bączek ZSO 4:4, Gołda ZSO 5:4, Misztal ZSO 6:4, Nikodym KOP 6:5, Karolina Łaski 2 min kary, Karolina Łaski 7:5, Janik KOP 7:6, Podsiębierska ZSO 8:6. Dwa kolejne karne obronione przez Dominikę Magierowską ZSO.

A oto nasi ZŁOCI SZCZYPIORNIŚCI i ZŁOTE SZCZYPIORNISTKI:

Ziółkowski Damian, Kosno Przemysław, Nowak Adrian, Stępień Jakub, Szymczak Piotr, Wojcieszak Przemysław, Stąpór Bartek Br., Olszewski Jakub, Głuch Daniel, Gozdek Krzysztof, Śliwiński Tomasz. Opiekun mgr Paweł Bloch.

Martyna Dumin, Podsiębierska Magda, Gołda Aleksandra, Łaski Natalia, Łaski Karolina, Misztal Ilona, Bączek Aleksandra, Magierowska Dominika, Szczerek Olimpia, Wesołowska Aleksandra. Opiekunka mgr Małgorzata Przybycień.

Nasi przeciwnicy grali w następujących składach: Herka Edwin, Kuźdub Patryk, Kuźdub Szczepan, Makocki Mateusz, Figarski Adrian, Jezierski Łukasz, Sieczkowski Adrian, Kowalski Artur, Chruściel Michał, Kaszuba Jakub, Osobiński Sebastian. Opiekun mgr Mariusz Siwik.

Głuch Martyna, Obara Aleksandra, Błaszczyk Angelika, Janik Klaudia, Pogorzelska Aleksandra, Kiljanek Karolina, Karpeta Karolina, Nikodym Anna, Gołda Emila, Bednarczyk Roksana, Woźniak Weronika, Basiak Martyna. Opiekunka mgr Renata Basaj.

Koordynator ‘WF z klasą’ mgr Paweł Bloch


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Wycieczka po Komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu

Uczniowie z pierwszej klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Rycerze na zamku

RycerzeW zrewitalizowanym zamku trwa wyposażanie odrestaurowanych komnat. W minionym tygodniu sale rycerskie, znajdujące się na parterze wschodniego skrzydła zamku wzbogaciły się o cztery zbroje rycerskie, które bez wątpienia są interesującym elementem wystroju zabytkowych wnętrz. Zbroje zostały zakupione ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu kluczowego „Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu - poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza”.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Karatecy w ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu

Zespól Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu bierze udział w IV ogólnopolskim konkursie dla szkół wszystkich stopni pod nazwą ”Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń".

Na zakończenie konkursu i wykonaniu zadań przewidzianych regulaminem, szkoła może otrzymać tytuł Bezpiecznej Szkoły i dyplom honorowy.

W dniu 19 listopada 2014 roku na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu, Robert Wyciszkiewicz wraz ze swoimi uczniami ze Szkoły Karate Kyokushin, uczestniczyli w spotkaniach z dziećmi z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i Publicznego Gimnazjum nr 1, przeprowadzając pogadankę na temat "Systemu samoobrony, zachowań uczniów w chwili zagrożenia w szkole, domu i na ulicy - samoobrona, obrona konieczna".

Podczas spotkań omówiona została geneza powstania systemu samoobrony, źródeł pochodzenia zagrożeń i podstawowych zasad: "jak żyć bezpiecznie?" Wspomniano o relacji między sprawcą, ą ofiarą. Odwołano sie do art. 25 KK dotyczącego obrony koniecznej i skutków działań w obronie koniecznej. W części praktycznej sensei Robert Wyciszkiewicz wraz ze swoimi uczniami demonstrowali proste techniki samoobrony, jakimi można się posługiwać w chwili zagrożenia. Ku zaskoczeniu prowadzących, spotkanie to wzbudziło tak duże zainteresowanie, że w części praktycznej techniki samoobrony były demonstrowane przy czynnym udziale dzieci będących na widowni.

Na zakończenie nie zabrakło również krótkiego pokazu technik typowych dla sztuki Karate Kyokushin i Tameshiwari.

{phocagallery view=category|categoryid=311|limitstart=0|limitcount=7|imageordering=5}


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Kibicowali Vive

W czwartek 19 listopada zorganizowany został wyjazd do Kielc na mecz piłki ręcznej drużyn Vive Tauron Kielce z SPR Chrobry Głogów. W wycieczce brali udział uczniowie szkół specjalnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu.

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

W kościele w Sadku, oklaski dla Burmistrza

W Sadku z okazji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, koncelebrowano Eucharystię w intencji kolejarzy. Wzięli w niej udział przedstawiciele Samorządu Miejskiego z obecnym burmistrzem Andrzejem Jarzyńskim i radnym Tadeuszem Rutem oraz [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Potwierdzają się nasze nieoficjalne informacje: na Mazowszu wygrywa PiS, potem są PSL i PO. Radnymi...

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Kartka z wyborczego pamiętnika BYŁEJ kandydatki - cz.IV - Po wyborach

W oczekiwaniu na oficjalne wyniki tegorocznych wyborów zdążyłam już podziękować na Facebooku tym, którzy na mnie głosowali.

Oto mój wpis: "Z całego serca dziękuję za głosy oddane na moją osobę. Wprawdzie wyborów nie wygrałam, ale uzyskany wynik ma dla mnie szczególną moc. Było to dla mnie nowym doświadczeniem. Teraz czas na wyciągnięcie wniosków. Gratuluję wygranym i dziękuję kontrkandydatom i kontrkandydatkom za spokojną kampanię."

Dziś z perspektywy ponad tygodnia od zakończenia wyborów wiem, że było warto. Nie żałuję, że zdecydowałam się wystartować mimo przegranej. Właściwie myślę sobie, że słowo "przegrana" jest tu niestosowne. Nie czuję się przegraną. Zbudowałam przecież zaufanie do mnie dużej liczby osób. Stworzyłam pewien kapitał społeczny, który jeśli tylko się o to postaram będzie się powiększał. W trakcie prowadzonej kampanii spotkałam wiele osób, wysłuchałam wielu opinii, odbyłam wiele rozmów. Wszystkie te spotkania, w drzwiach, na podwórku, na korytarzu, na klatce schodowej, przy kuchennym stole, przy kawie i herbacie były i są dla mnie inspiracją w mojej dalszej działalności. Postawione znaki X przy moim nazwisku są także dla mnie zobowiązaniem do tego, bym nie rezygnowała z działalności społecznej, nie poddawała się. Parę dni temu, komuś właśnie powiedziałam, że po pierwsze: "jestem silną babą", po drugie: "mam co robić w życiu", po trzecie: "kolejne wybory za 4 lata".


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Ciekawostki wybory Rada Powiatu

Kilka ciekawostek z ostatnich wyborów do Rady Powiatu. Najwięcej głosów otrzymał Włodzimierz Górlicki, bo aż 822. Na podium znaleźliby się jeszcze Roman Woźniak 592 i Cezary Sierawski 490. Najmniej głosów [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Oficjalny komunikat dotyczący debaty kandydatów na burmistrza Szydłowca

19 listopada 2014 roku wystosowałem do kandydatów na burmistrza Szydłowca oficjalne zaproszenie do debaty pomiędzy nimi w drugiej turze wyborów samorządowych.

Na odpowiedź mieli czas do dziś. Wczoraj pozytywną odpowiedź nadesłał kandydat Andrzej Jarzyński, który przychylnie zareagował na moją propozycję i przyjął wyzwanie. Niestety dziś otrzymałem odpowiedź od kandydata Artura Ludwa, który niestety w takiej debacie nie chce wziąć udziału.

Szkoda. Po raz kolejny kandydaci na burmistrza Szydłowca nie chcą ze sobą rozmawiać, po raz kolejny nie chcą pokazać się wyborcom w bezpośredniej konfrontacji, po raz kolejny chowają się za jakimiś powodami. Niestety po raz drugi odmowa dotyczy mojej osoby. W 2010 roku do debaty nie chciał przystąpić Andrzej Jarzyński, który nie chciał rozmawiać z Włodzimierzem Górlickim za ten słynny już pozew w trybie wyborczym. Dziś to Artur Ludew nie chce rozmawiać z Andrzejem Jarzyńskim, a za powód podaje to, że ten drugi nie chciał rozmawiać w pierwszej turze. Jak to skomentować? Tym razem komentarz pozostawie czytelnikom i mieszkańcom Szydłowca.

Mnie jest po prostu szkoda, że nie udało doprowadzić się do merytorycznej rozmowy, która miała odbyć się na jasnych zasadach. Miejmy nadzieję, że za cztery lata doczekamy się takich kandydatów, którzy będą chcieli podjąć się trudu i podejmą wyzwanie.

Poniżej oficjalne stanowiska obu Panów:

Andrzej Jarzyński - "Bardzo serdecznie dziękuję za gratulacje za osiągnięty wynik w I turze wyborów samorządowych. Dziękuję również wszystkim wyborcom, którzy sprawili, że nadal mogę ubiegać się o to prestiżowe, a dla mnie zaszczytne stanowisko. Jednocześnie zachęcam wszystkich do udziału w II turze wyborów, abyśmy mogli właściwie oceniać dokonania kandydatów.
Dziękuje za złożoną propozycję, dotycząca debaty, pragnę poinformować, że z wielką przyjemnością przyjmuję propozycję złożoną przez Pana redaktora"

Artur Ludew - "Wyrażam żal, że do debaty kandydatów na Burmistrza Szydłowca nie doszło w pierwszej turze. Kandydat Andrzej Jarzyński nie zgodził się na udział w takiej dyskusji. Dzisiaj gdy wyniki wyborów potwierdzają powszechne oczekiwanie zmian, nie czas na jałowe spory. Wyborcy Naszego Miasta i Gminy dali czytelny znak, że czas na zmiany.

Przejrzystość i dostęp do informacji to jedne z priorytetów jakimi będę kierował się podczas służby mieszkańcom Miasta i Gminy Szydłowiec na stanowisku Burmistrza. Jestem do dyspozycji wszystkich Wyborców i mediów. Mam konkretny program i chętnie odpowiem na każde pytanie dotyczące przyszłości Naszego Miasta i Gminy. Proszę o zaproponowanie terminu spotkania z przedstawicielem Portalu Nasz Szydłowiec.

Wierzę, że o przyszłości Szydłowca będą decydowali ludzie, których cechuje uczciwość i skuteczność, którzy umieją słuchać i doceniać innych."


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Strona 1 z 7

Herbaciarnia Galeria FAKTORIA - genialna kawa i herbata, yerba mate i słodkie co nieco ...Pracownia Reklamy ART86 - wykonuje najlepsze reklamy w mieście
salon fryzjer katowice fryzjer katowice najlepszy fryzjer katowice
http://www.takadieta.pl/
Pamiętajmy wszyscy zawsze o tym, że kompetentny ortodonta gdynia zaopiekuje się nie tylko naszymi zębami ale również dziąsłami i całą jamą ustną
Do badania płuc używamy bronchoskop chirurgicznych nazywany endoskopem płucnym sztywnym.