Szydłowiec - informacje i wiadomości

Reklama


Czas na zmiany, czy to samo co ostatnim razem

Kilka lat temu w czasie burzliwych dyskusji dotyczących lokalizacji szydłowieckiego odcinka drogi ekspresowej S-7, radny powiatowy Adam Wlazło, rzucił w twarz ówczesnemu dyrektorowi Mazowieckiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Zakończono przebudowę drogi

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 4018Wbiegnącej przez Majdów. Zadanie to zostało realizowane z Narodowego ProgramuPrzebudowy Dróg Lokalnych przez Powiat Szydłowiecki. W ramach inwestycji wybudowano, chodnik dla pieszych,odbudowano pobocze wraz z umocnieniem go dla rowerzystów oraz przebudowanojezdnię. Ponadto wykonano oznakowanie poziome, pionowe, odwodniono jezdnię,

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Podsumowanie XIV. kolejki

W czternastej kolejce mieliśmy mecz na szczycie, ale nie okazał się on tak emocjonujący na jaki się zapowiadał. Oskar gładko ograł Szydłowiankę 5:1 i odskoczył rywalom. Z Szydłowianką punktami zrównał się Konstancin, który na własnym boisku bezbramkowo zremisował ze Spartą. Do czołówko doskoczyły zespoły Energii Kozienice i Ożarowianki, które wygrały swoje spotkania. W kryzysie znajduje […]

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Zapraszam do rozmowy - Wybory Samorządowe 2014

Cel został osiągnięty. Ostatni artykuł na temat wyborów samorządowych miał być kontrowersyjny, miał spowodować dyskusję, miał ruszyć do działania kandydatów spoza samorządu. Udało się.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Klęska Szydłowianki, a do tego...bijatyka kibiców.

Miało być wielkie zwycięstwo, awans na fotel lidera IV ligi mazowieckiej i pokonanie rywala z sąsiedniego powiatu.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Pijany rowerzysta zatrzymany w gminie Chlewiska

W niedzielę około godziny 16.30 w miejscowości Pawłów gmina Chlewiska szydłowieccy policjanci...

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Sondaż: rada seniorów lub młodych nie do końca potrzebna?

Przez ostatni tydzień czytelnicy portalu Nasz Szydłowiec w ankiecie odpowiadali na pytanie "Czy w Szydłowcu potrzebna jest rada seniorów lub rada młodych?".


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Bezpieczni po zmroku

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu od października 2014 roku rozpoczęli działania prewencyjne ”Bezpieczni po zmroku”. Prewencyjna akcja potrwa do końca roku. W czasie działań prowadzonych [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Pozytywnik szczególny część pierwsza - Marcin

Pozytywnik szczególny cz. I - MarcinSamotna jazda samochodem, szczególnie na długich trasach, daje mi możliwość na porozmawianie ze sobą, na zatopienie się we własnych myślach i emocjach, na przemyślenie wielu spraw. Podczas ostatniej takiej jazdy moje myśli krążyły wokół osób, które spotkałam na mojej drodze i które wpłynęły i wpływają na to jaka jestem dziś.

Miałam i mam wielkie szczęście spotykać ludzi, dzięki którym staje się inną, lepszą wersją siebie. Szczególną rolę w moich zmianach odegrały trzy osoby. Pierwszą z nich był Marcin Ilski - trener, z którym miałam przyjemność spotkać się w ważnym momencie mojego życia, wtedy gdy dotarło do mnie, że czas na zmianę. Uczestniczyłam w warsztacie Marcina i do dziś pamiętam jak się wtedy zachował. To co mnie wówczas urzekło, ale i odblokowało we mnie pewne mechanizmy, to jego ogromne opanowanie i empatia wobec mnie i mojego emocjonalnego wówczas rozchwiania. Mam świeżo w pamięci to, że pozwolił na uwolnienie, zwerbalizowanie moich lęków i niepokojów. Wtedy poczułam, że z moich pleców spada niewyobrażalny wręcz ciężar. To był początek mojej zmiany. Uwierzyłam, że wszystko jest możliwe jeśli tylko się tego chce. Do dziś jestem z Marcinem w kontakcie i wciąż ma on wpływ na mnie i mój rozwój. Marcin - dziękuję za przeprowadzenie mnie po pierwszych schodach do zmiany.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Uroczystości 25 lecia parafii w Pawłowie

W Pawłowie 19 października z udziałem biskupa radomskiego ks. bp. Henryka Tomasika świętowano srebrny jubileusz powstania parafii pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła. Wydarzenie zgromadziło wielu wiernych, gości i duchowieństwo szczególnie z dekanatu szydłowieckiego. W czasie Eucharystii której przewodniczył ks. bp Tomasik, a współkoncelebrowanej przez ks. kan. Adama Radzimirskiego, ojca Andrzeja Ostrowskiego OFM i ks. Józefa Dujko, Ordynariusz radomski poświęcił odnowione prezbiterium i zakrystię oraz konsekrował ołtarz świątyni.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Ścigali wagarowiczów

Pod koniec ubiegłego tygodnia szydłowieccy policjanci prowadzili prewencyjną akcję pod hasłem "Wagarowicz". Jej główny cel, to przeciwdziałanie przypadkom "wchodzenia w konflikt z prawem" przez osoby nieletnie.

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Parafia w Pawłowie świętuje 25 lecie powstania

Podszydłowiecka parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pawłowie, 19 października z udziałem biskupa radomskiego ks. bp. Henryka Tomasika świętowała srebrny Jubileusz swego powstania. Wydarzenie zgromadziło wielu wiernych, gości i [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Historia, edukacja i pamięć

Szydłowieccy strzelcy ze stowarzyszenia Związek Strzelecki uczestniczą w akcji "Tydzień Patriotyczny 2014". To już piąta edycja tego ogólnopolskiego, patriotycznego przedsięwzięcia.

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Szydłowiec jest kobietą, czyli ja w Pałacu Prezydenckim

Ja u Prezydenta Komorowskiego16 października, dokładnie na miesiąc przed wyborami, miałam ogromny zaszczyt wziąć udział w wyjątkowym spotkaniu Pary Prezydenckiej z kobietami kandydującymi w wyborach samorządowych. Już samo wejście do Pałacu Prezydenckiego było dla mnie dużym przeżyciem. Najpierw szczegółowa kontrola, przechodzenie przez bramki i wreszcie sala, w której my kobiety - kandydatki - mamy spotkać się z Prezydentem Bronisławem Komorowskim i Pierwszą Damą Anną Komorowską. Powitała nas w Pałacu Prezydenckim Irena Wóycicka - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Po chwili na salę weszła Para Prezydencka. Prezydent w swoim przemówieniu podkreślił, że rośnie liczba kobiet w życiu publicznym, choć wiele jeszcze jest do zrobienia. Istotnym dla Prezydenta wydaje się fakt, że samorząd coraz częściej przestaje być domeną partii politycznych, a staje się domeną innych form aktywności obywatelskiej.

Dziękuję wszystkim paniom, które decydują się na kandydowanie w wyborach samorządowych i każdych innych. Życzę jak najlepiej. Każdy sukces pań, z różnych formacji politycznych i niepolitycznych będzie elementem zwiększającym intensywność obywatelskich zaangażowań w Polsce – zaznaczył Prezydent (źródło: www.prezydent.pl).

Anna Komorowska powiedziała, że podczas swoich podróży często spotyka się z aktywnymi kobietami i są one dla niej źródłem wielkiej energii. Dołączyła się także do życzeń powodzenia w wyborach.

W spotkaniu z nami – kandydatkami udział wzięła także Małgorzata Fuszara, Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania.

Dla mnie osobiście wystąpienie Małgorzaty Fuszary było szczególnie ważne, ponieważ zwróciła ona uwagę na to, dlaczego głosowanie na kobiety, wybieranie kobiet jest tak ważne. Pierwszy argument to argument sprawiedliwości. Pani profesor podkreśliła także, że kobiety są dzisiaj lepiej wykształcone i jest wielką stratą społeczną niewykorzystanie kapitału kobiet jeżeli nie ma ich we władzach. Kolejny argument odwołuje się do reprezentacji kobiet we władzach. Czwartym argumentem jest różnica doświadczeń między kobietami, a mężczyznami. Małgorzata Fuszara podkreśliła, że jeżeli podejmuje się decyzję jedynie z doświadczeniem jednej płci, wtedy te decyzje są niepełne.

Po wystąpieniach rozpoczęły się dyskusje grupowe oraz dyskusja plenarna "Zadania i wyzwania po wyborach". W dyskusji plenarnej udział wzięły: Ludwika Wujec z Kancelarii Prezydenta RP, Helena Hatka Senator RP, Urszula Pasławska - Wiceminister Skarbu Państwa i Barbara Imiołczyk - Koordynator ds. komisji ekspertów i rad społecznych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

Dyskusję prowadziła dziennikarka Dorota Warakomska.

Na zakończenie spotkania zorganizowano sesję fotograficzną z Parą Prezydencką oraz lunch na tarasie Pałacu Prezydenckiego.

Dlaczego to spotkanie było dla mnie ważne? Czuję się wyróżniona zaproszeniem do Pałacu Prezydenckiego. Jako jedyna z Szydłowca i dawnego terenu województwa radomskiego uczestniczyłam w tym spotkaniu. Po drugie istotnym dla mnie jest fakt, że coraz częściej widzi się potrzebę podkreślania roli kobiet we władzach tak jak zrobił to Prezydent i prof. Małgorzata Fuszara.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Wybory samorządowe 2014: Kandydaci na burmistrza i wójtów w powiecie szydłowieckim (pełna lista nazwisk)

O północy z piątku na sobotę zakończyła się rejestracja kandydatów na wójtów i burmistrza. W...

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Klęska

Szydłowianka Szydłowiec – Oskar Przysucha 1 : 5 ( 0 : 3 ) Czarnecki (81.) – Kowalczyk (18. 58.), M. Gil (39.), Kornacki (42. – karny, 78. – karny) Żółte kartki: Czarnecki, Drożdżał, Turczyk, Osobinski, Michał Wiarak (Szydłowianka), M. Gil, Jaworski, Skałbania, Płuciennik, Marcin Wiatrak (Oskar) Szydłowianka: Osobiński – Biela, M. Kobylarczyk (65′ Łaciak), Jakubczyk (46′ Michał Wiatrak), […]

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Bijatyka na stadionie po meczu Szydłowianki z Oskarem Przysucha!

Pseudokibice Szydłowianki Szydłowiec zaatakowali fanów Oskara Przysucha po zakończeniu sobotniego...

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Erasmus 1

"Sienkiewicz" oficjalnym partneren
Projektu ERASMUS+

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Ślubowanie w Oblęgorku

Ślubowanie klas pierwszych w Oblęgorku


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Prawda czy fałsz?

Prawdy bywają różne, ale ich różność polega tylko na stopniu domieszki fałszu. „Prawda” jako organ KC KPZR była czystym zakłamaniem. Obecnie obserwujemy wyraźny nawrót do radzieckich wzorców. Uzasadnione podejrzenia budzą [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Koniec niemrawej kampanii, jest polityczny zgrzyt w Szydłowcu!

Trójka kandydatów na burmistrza miasta i gminy Szydłowiec odmówiła udziału w radiowej debacie.

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek

Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu – Zamek bierze udział w Programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” – Priorytet 1. W ramach programu nasza biblioteka otrzymała [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

„Nowy” rząd i stare problemy – polityczno-gospodarcza sytuacja Macedonii

Wiosną 2014 r. odbyły się w Macedonii zarówno wybory prezydenckie (I tura – 13 kwietnia, [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Głośne czytanie komendanta

Zapraszamy do Bibliotecznej Akademii Malucha dzieci w wieku 2-5 lat. Tym razem będziemy głośno czytać opowiadania Kubusia Puchatka, a w roli lektora wystąpi Komendant Straży Miejskiej – Zbigniew Sobierajski. Podczas [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Wszystkie oczy w IV lidze skierowane na Szydłowiec

... - Mszczonowianka Mszczonów, KS Konstancin - Jeziorna - Sparta Jazgarzew, Szydłowianka Szydłowiec - Oskar Przysucha. ...

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Live z soboty

Relacja live z sobotnich spotkań IV ligi od godziny 11 pod adresem http://szydlowianka1946.pl/relacja-live-2/

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Live z piątku

Relacja live z jedynego spotkania piątkowego, rozgrywanego w Sulejówku od godziny 19 pod adresem http://szydlowianka1946.pl/relacja-live-2/

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

RASzóstka zaprasza na mecz w Szydłowcu!

Debiut w Kielcach nie udał się naszym dziewczynom, inaczej ma być jednak w debiucie przed własną publicznością.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Autorzy z powiatu szydłowieckiego nagrodzeni w Skarżysku

Utwory Mariana Frąka z Szydłowca oraz Michała Kojary z Woli Lipienieckiej znalazły się w książce...

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Flamenco w Szydłowcu

18 października w sobotę, w Restauracji Hacienda zabrzmi prawdziwe hiszpańskie flamenco.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Strona 1 z 5

Herbaciarnia Galeria FAKTORIA - genialna kawa i herbata, yerba mate i słodkie co nieco ...Pracownia Reklamy ART86 - wykonuje najlepsze reklamy w mieście
salon fryzjer katowice fryzjer katowice najlepszy fryzjer katowice
Zobacz nowe kozaki na koturnie 2014 na jesień i zimę.
http://www.takadieta.pl/