Szydłowiec - informacje i wiadomości

Reklama


Turniej "Kocham Cię szkoło"

Turniej "Kocham Cię szkoło"

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Szydłowiecka policja przeprowadziła akcję "Sprawny autobus"

Policjanci z komendy powiatowej w Szydłowcu zorganizowali 27 listopada akcję pod kryptonimem...

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Bp Tomasik: Wybory są naszym obowiązkiem

Z apelem o udział mieszkańców diecezji radomskiej w drugiej turze wyborów samorządowych zwrócił się biskup Henryk Tomasik. – Obecna sytuacja w kraju pokazuje, jak bardzo potrzebna jest kultura polityczna w [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Artur Ludew – Wywiady Przedwyborcze II Tura

Publikujemy kolejny wywiad przedwyborczy przed II turą wyborów samorządowych w gminach Powiatu Szydłowieckiego. Swoje odpowiedzi na zadane pytania przedstawia Artur Ludew, kandydat na Burmistrza Szydłowca. Tym samym mamy pierwszą Gminę [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Pierwsza Sesja Rady Powiatu

Komisarz Wyborczy w Radomiu wydał postanowienie w sprawie zwołania pierwszej Sesji Rady Powiatu Szydłowieckiego.

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Andrzej Jarzyński – Wywiady Przedwyborcze II Tura

Na łamach PS zamieszczamy kolejny wywiad przedwyborczy przed II turą wyborów samorządowych w gminach Powiatu [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

To miała być dyskusja o przyszłości Szydłowca, poczekamy jeszcze cztery lata...

Andrzej Jarzyński i Artur Ludew. Obaj zmierzą się ze sobą w drugiej turze wyborów samorządowych w walce o fotel burmistrza Szydłowca. Popierają ich dwa różne środowiska, kto wygra? Możemy się tylko domyślać, a pewność będziemy mieli w poniedziałek.

Wszyscy oczekiwali w tych wyborach debaty kandydatów na burmistrza. O tej niedoszłej dyskusji powiedziano już chyba wszystko i wszyscy pewnie żałują, że do niej nie doszło. Jak już wcześniej wspomniałem kilkunasto minutową namiastkę debaty mieliśmy podczas spotkania środowisk Cechu Rzemiosł Różnych. Jednak do takiej prawdziwej debaty "na śmierć i życie", "do krwi" nie doszło.

Było blisko...ale nie udało się.

W pierwszej turze wysyłając zaproszenia do wszystkich kandydatów do udziału w programie "Twarzą w Twarz" pozwoliłem sobie wspomnieć o pomyśle organizacji debaty, a także poprosiłem by każdy ustosunkował się do tego pomysłu. Fakt jest taki, że z całej piątki na temat debaty odezwał się tylko Artur Ludew. Andrzej Jarzyński i Sławomir Nojek przyjęli propozycję udziału w programie, ale o debacie nie było dyskusji. Agnieszka Górska i Wiktor Cielecki nie chcieli w ogóle rozmawiać. Brak odpowiedzi faktycznie może oznaczać odmowę, ale przyznam się szczerze, że sam nie dopilnowałem, nie naciskałem, tym bardziej, że w między czasie pojawiło się info o niespodziewanej debacie o której wspomniałem wyżej. Trzeba być jednak sprawiedliwym, że żadnych oficjalnych rozmów na temat debaty nie było z nikim.

W drugiej turze naciskany przez czytelników i mieszkańców Szydłowca, wziąłem się za organizację debaty bardziej profesjonalnie. Zacząłem wymuszać na kandydatach reakcję i po kilku dniach otrzymałem odpowiedzi. Zgoda od Andrzeja Jarzyńskiego i brak zgody od Artura Ludwa. Szkoda. Mimo namawiania Artur Ludwe nie zgodził się, wysyłając oczywiście stosowne oświadczenie. Żal mam największy do siebie, ale chęci do rozmowy na różnych etapach kampanii odczuwalny był z obu stron.

Jedyna formą debaty, rozmowy, którą udało się zrobić i można porównać obu kandydatów w tym jak się prezentują i jakie mają plany na przyszłość przedstawiam w programie "Twarzą w Twarz", który poniżej możecie obejrzeć. Odcinki z Andrzejem Jarzyńskim i Arturem Ludwem.

W niedzielę 30 listopada dokonamy wyboru, kto będzie włodarzem miasta przez kolejne cztery lata. Jednego możemy sobie życzyć wybierzmy dobrze i niech wygra lepszy, ten z większym poparciem. Portal Nasz Szydłowiec ktokolwiek nie wygra drugiej tury, będzie uważnie przyglądał się burmistrzowi Szydłowca i już dziś mogę zapewnić, że burmistrz Szydłowca będzie częstym gościem w naszych artykułach. Negatywnie lub pozytywnie, ale to już zależy tylko od zwycięzcy!

ANDRZEJ JARZYŃSKI rozmowa

ARTUR LUDEW rozmowa


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Internauci wybrali, czy wybory się potwierdzą?

Wybraliśmy już radnych, wybierzemy jeszcze burmistrza Szydłowca oraz wójtów Gmin powiatu szydłowieckiego. Po raz kolejny zabawiliśmy się z naszymi czytelnikami w typowanie.

Zapytaliśmy Was kto wygra drugą turę wyborów na burmistrza Szydłowca, o to kogo radni powinni wybrać na starostę szydłowieckiego, kogo na przewodniczącego Rady Powiatu, a kogo na przewodniczącego Rady Miejskiej.

Wszystkiego prawdopobnie dowiemy się już w najbliższy poniedziałek 1 grudnia. Wówczas powinniśmy poznać wyniki wyborów na burmistrza, a na pierwszych sesjach samorządowych radni powinni wybrać swoich przewodników, a w powiecie również starostę.

W wyborach na burmistrza internauci zdecydowanie wskazują Artura Ludwa na którego oddano 293 głosy (72%). Na Andrzeja Jarzyńskiego zagłosowano 114 razy co daje jedynie 28 % poparcia wśród internautów.

Nie maleje popularność Sławomira Nojka wśród internautów. Do samego końca szedł "łeb w łeb" z Włodzimierzem Górlickim wśród faworytów internautów na starostę szydłowieckiego. Na to pytanie oddano 490 głosów, 156 (31,8%) na Nojka oraz 155 na Górlickiego (31,6%). Na trzecim miejscu Karol Siebyła, 31 głosów (7,6%), co oczywiście należy traktować z przymrużeniem oka (zresztą jak całą zabawę sondażową).

Ciekawe jest to, że 30 głosów oddano na to, że żaden z obecnych radych powiatowych nie nadaje się na stanowisko starosty. 28 głosów zdobyła Barbara Majewska.

Jeżeli zaś chodzi o wybór przewodniczącego Rady Powiatu internauci zdecydowaniej wskazali Sławomira Nojka. 47 głosów i 30,9% całości, dało mu pierwsze miejsce. W dalszej kolejności wskazywano Włodzimierza Górlickiego, Barbarę Majewską, Roberta Górlickiego, Anitę Gołosz, Karola Siebyłę. Wśród wymienionych osób prawdopodobnie jest nowy sternik Rady Powiatu i będzie to, jak się dowiedzieliśmy Anita Gołosz. Jej zastępacami mają być Janina Bodo i Dariusz Mamla, co ciekawe ta dwójka radnych w naszym sondażu...nie zdobyła ani jednego głosu.

W wyborze przewodniczącego Rady Miasta mieliście trochę więcej wątpliwości. Wygrał Marek Plewa i to dość zdecydowanie 24,3% głosów. 13,9 % głosów zdobyli Marek Koniarczyk i Paweł Surdy. 10,4 % zdobył Leszek Jakubowski, który wymieniany jest w gronie faworytów, jeżeli wybory wygra Andrzej Jarzyński. Kto zostanie przewodniczącym jeżeli wybory wygra Artur Ludew? Logika podpowiada, że najbardziej doświadczeni z jego otoczenia radni czyli Marek Plewa lub Dorota Jakubczyk, a może ktoś młodszy?

Portal Nasz Szydłowiec wszystkim dziękuje za oddane głosy w zabawie sondażowej! I co? do zobaczenia w poniedziałek w powyborczej rzeczywistości :)

Wszystkie sondaże TUTAJ


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Warsztaty z zakresu pośrednictwa i poradnictwa zawodowego

Warsztaty z zakresu pośrednictwa
i poradnictwa zawodowego

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Wybory samorządowe 2014: kto w II turze w powiecie szydłowieckim?

W niedzielę druga tura wyborów burmistrza. To będzie ostatnia odsłona „bitwy o...

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Waldemar Sowiński – Wywiady Przedwyborcze II Tura

Zapraszamy do kolejnego wywiadu przedwyborczego przed drugą turą wyborów w Gminach Powiatu Szydłowieckiego. Jako pierwszy [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Działania „Sprawny Autobus”

W czwartek (27.11.2014 r) od wczesnych godzin rannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu prowadzili działania kontrolne na drogach powiatu szydłowieckiego o nazwie „Sprawny Autobus”. Głównym [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Emocji przy pingpongowych stołach nie powinno zabraknąć

... . Wyścigowej, od godz. 19 zagrają: AZS Radom - ULKS Kazanów II, Weterani Radom - STS Szydłowiec, AZS Radom - STS Szydłowiec, Sultex Radom - ULKS Młodzik Kazanów, WKS Płomień - ULKS Kazanów II, Sultex - ULKS Kazanów II, STS Szydłowiec - ULKS Kazanów I, Sultex - ULKS Kazanów I (dokończenie meczu, stan 2:3 ...

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Czy na obiekcie Szydłowianki powstanie stadion lekkoatletyczny?

Nowy budynek klubowy, szatnie, bieżnia... W perspektywie lat o takie atrybuty miałby wzbogacić się...

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Mała Miss i Mister Ziemi Radomskiej 2014 - zaczynamy plebiscyt "Echa Dnia" dla najmłodszych!

Kolejne dzieci znów mają szansę na wspaniałą zabawę. Dziś, czyli w piątek, 28 listopada rusza nasz...

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

W poniedziałek pierwsze sesje w powiecie i w gminach

Okręgowy komisarz wyborczy z Radomia (to novum wprowadzone przez KBW), zwołał pierwsze sesje rad: [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Wyniki wyborów samorządowych 2014 - Burmistrz Szydłowca oraz Rada Miejska - podsumowanie

Od zawsze największe emocje wśród wyborców, mieszkaców Szydłowca wzbudzały wybory burmistrza Szydłowca, a w dalszej części Rady Miasta.

Jest tak być może dlatego, że akurat te organy są jakby najbliżej szydłowieckiego społeczeństwa. Tegoroczne wybory samorządowe przybrały obecnie miare wielkiej walki o stanowisko burmistrza Szydłowca i aż dziw bierze, że ludzie żyjący w tym samym mieście mogą poróżnić się ze względu na wybór burmistrza (mowa tutaj o wyborcach i środowiskach popierających danego kandydata).

Zacznijmy jednak od początku czyli od 16 listopada 2014 roku, kiedy to odbyła się pierwsza tura wyborów m.in. na burmistrza.

Pierwsza tura choć zwycięska, okazała się w pewnym sensie przegraną turą Andrzeja Jarzyńskiego, burmistrza Szydłowca od 12 lat, a także kandydata KW "Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej" na kolejną kadencję. 2752 głosy to zdecydowanie mniej niż w wyborach w roku 2010, kiedy to zagłosowało na niego 4060 osób.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Nowi radni sejmiku województwa mazowieckiego

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie sejmiku województwa mazowieckiego w nowym składzie.

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Kontrakt terytorialny dla subregionu radomskiego

Minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podpisali w obecności premier Ewy Kopacz kontrakt terytorialny.

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

"Dobry i rozsądny wybór to JARZYŃSKI"

26 listopada w Sali Bankietowej „Kacperek” w Szydłowcu odbyło się przedwyborcze spotkanie Stowarzyszenia „Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej”.

Zebranie zostało zorganizowane przed drugą turą wyborów samorządowych w której udział bierze Andrzej Jarzyński kandydat stowarzyszenia na burmistrza Szydłowca.

Około 120 osób, które pojawiły o godzinie 18.30 na spotkaniu to członkowie „Wspólnoty”, a także sympatycy Andrzeja Jarzyńskiego.

Tego wieczoru swojego kandydata wspierali m.in. radni kadencji, która rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek 1 grudnia 2014 roku. Radni powiatowi: Barbara Majewska i Robert Górlicki, oraz radni miejscy: Agnieszka Ślizak, Anna Majstrak, Krzysztof Gula, Paweł Bloch, Paweł Surdy , Leszek Jakubowski oraz członek „Wspólnoty” Maciej Kapturski. Byli również radni poprzednich kadencji, którzy obiecali informować mieszkańców Szydłowca, na kogo warto oddać swój głos w niedzielnych wyborach.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Drugie życie kostki brukowej

Od prawie dwóch tygodni trwają prace nad nowym chodnikiem przy ulicy Kopernika na Osiedlu Północ.

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Gwiazdka na Rynku

Gwiazdka na Rynku

Szanowni Państwo!

Zbliżają się najbardziej rodzinne w polskiej tradycji święta – Bożego Narodzenia. Wiążą się one z bogatą tradycja i obrzędowością. Od wieków przystrajamy nasze domy, przygotowujemy świąteczne potrawy, czy też łamiemy się opłatkiem. Wierzymy w to, że to, na czym wychowały się pokolenia, należy przekazywać dalej.

W oczekiwaniu na ten magiczny czas Strefa JP2 - Centrum Młodych w Szydłowcu pragnie zaprosić na GWIAZDKĘ NA RYNKU w Szydłowcu, czyli przedświąteczny jarmark bożonarodzeniowy. Odbędzie się on, jak sama nazwa wskazuje, na szydłowieckim Rynku Wielkim 14 grudnia br. w godz. 9.00-17.00.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Wyniki wyborów samorządowych 2014 - Rada Powiatu Szydłowieckiego - podsumowanie

Wyniki wyborów samorządowych do Rady Powiatu w Szydłowcu były chyba tymi najbardziej zaskakującymi lokalną społeczność.

12 nowych radnych, robi wrażenie i choć niektórzy zarzucają niektórym brak kompetencji, to muszą się pogodzić z tym, że przez cztery lata to właśnie Ci wybrani będą zasiadali za stołem Rady Powiatu Szydłowieckiego.

Największą niespodzianką jest brak w składzie radnych całego prezydium rady czyli przewodniczącego i jego zastępców. Największą niespodzianką jest oczywiście brak Marka Sokołowskiego przewodniczącego rady, który przez cały okres pełnienia tej funkcji był aktywnym samorządowcem w życiu społecznym w realnym świecie, a także w świecie wirtualnym w internecie. Jedynie 190 głosów jest oznaką szaleńczego spadku zaufania do Marka Sokołowskiego, wszak w poprzednich wyborach otrzymał, aż 456 głosów. Obaj wiceprzewodniczący również liczyli na kolejny awans, niestety ani Adam Wlazło, ani Jan Gula nie uzyskali wystarczającego poparcia.


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Andrzej Bracha – Wywiady Przedwyborcze II Tura

Zapraszamy do kolejnego wywiadu przedwyborczego przed drugą turą wyborów w Gminach Powiatu Szydłowieckiego. Jako pierwszy [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

„UT MUSICA PICTURA – Malarstwo jak muzyka”

W środę 26 listopada w sali kominkowej szydłowieckiego zamku mieliśmy możliwość wysłuchania wykładu pana Janusza Wałka, wieloletniego opiekuna „Damy z gronostajem” Leonarda da Vinci poświęcone tematyce motywów muzycznych w malarstwie. [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Na koniec rundy pewne wygrane pingpongistów Rockets

... Szydłowiec - Power Rangers 6:0 (Ryszard Bogdał 2, Mateusz Gąciarski 2, Piotr Łyjak 2). ...

link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Wyniki wyborów samorządowych 2014 - Sejmik Województwa Mazowieckiego - podsumowanie

O problemach z liczeniem głosów, z wiarygodnością głosowania i ogólnie o Państwowej Komisji Wyborczej wszyscy wiemy pewnie już sporo.

W ostatnich dniach poznaliśmy jednak ostateczne i oficjalne już wyniki wyborów. Na początek podsumujmy wyniki w regionie radomskim oraz powiecie szydłowieckim w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

W okręgu obejmującym dawne województwo radomskie jako ogół zwyciężyło Polskie Stronnictwo Ludowe - 32,76% poparcia (3 mandaty), na drugiej pozycji Prawo i Spawiedliwość 31,02% poparcia (3 mandaty), a na miejscu trzecim ostatnim premiowanym mandatem Platforma Obywatelska (1 mandat).


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Rynkowa kostka na Kopernika

Ekipy miejskie z kostki brukowej zdemontowanej z płyty Rynku Wielkie, budują obecnie chodnik na ul. Kopernika. Kostka została złożona tutaj już 3 czerwca, dopiero jednak w 12 listopada, rozpoczęto [...]


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa 2014

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa - najnowsze informacje


link do oryginalnego artykułu link do oryginalnego artykułu

Strona 1 z 7

Herbaciarnia Galeria FAKTORIA - genialna kawa i herbata, yerba mate i słodkie co nieco ...Pracownia Reklamy ART86 - wykonuje najlepsze reklamy w mieście
salon fryzjer katowice fryzjer katowice najlepszy fryzjer katowice
http://www.takadieta.pl/
Do badania płuc używamy bronchoskop chirurgicznych nazywany endoskopem płucnym sztywnym.
http://heh.pl/
Okapy kuchenne Maan kominowe, przyścienne, wyspowe prosto od producenta, najlepsze ceny! ponad 25 letnie doświadczenie w produkcji okapów kuchennych! MAAN to Polskie, nowoczesne okapy kuchenne.